Փաշինյանի ուղղությամբ անձրևանոց նետելու համար ձերբակալված կինն ազատ է արձակվել 04/11/2023 10:23 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վայոց Ձորում երեկ Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ անձրևանոց նետելու համար ձերբակալված 47-ամյա կինն ազատ է արձակվել։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք, որ երեկ Նիկոլ Փաշինյանը Վայոց Ձորի մարզում էր։ Այցելության ժամանակ բնակիչներից մեկը անձրևանոց է նետել Փաշինյանի ուղղությամբ, ինչից անմիջապես հետո անվտանգության ծառայողները դեպքի վայրից հեռացրել են կնոջը։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-452-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով նախատեսվել է քրեական վարույթ։

Женщину, бросившую в Пашиняна зонт, отпустили на свободу 04/11/2023 10:34 | Актуальная тема
Задержанная накануне 47-летняя женщина, которая бросила зонт в премьер-министра Армении Никола Пашиняна, отпущена на свободу. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете Армении.
Напомним, вчера премьер Армении посети Вайцдзорскую область с рабочим визитом. В ходе визита одна из местных жительниц бросила зонт в сторону Пашиняна. После этого сотрудники службы безопасности увели женщина с места происшествия.
По данному инциденту инициировано уголовное производство по признакам части 3 статьи 44-452 УК Армении.