Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսենն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն 04/10/2023   14:53  |  Մեկնաբանություն
Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեն Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանի, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանի, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Միքայել Մանրիկյանի և «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի լրատվության վարչությունից։
Լիոնի քաղաքապետի գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացել մշտական և ժամանակավոր ցուցադրություններին, որից հետո քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեն գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
Այնուհետ Լիոնի քաղաքապետն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն: Գրեգորի Դուսեն ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան պատերազմների նահատակների հիշատակին։

Мэр Лиона посетил мемориальный комплекс "Цицернакаберд" и воинский пантеон "Ераблур" 04/10/2023   15:26  |  Лента новостей
Делегация во главе с мэром Лиона Грегори Дусе посетила мемориальный комплекс  "Цицернакаберд", где возложила цветы к Вечному огню в память жертв Геноцида армян. Делегацию сопровождал вице-мэр Еревана Сурен Григорян, глава фракции "Мой шаг" в Совете старейшин Армен Галджян, руководитель фракции "Процветающая Армения" Микаел Манрикян и глава фракции "Луйс" Давид Хажакян. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Делегация во главе с мэром Лиона побывала также в музее-институте Геноцида армян, ознакомилась с постоянной и временной экспозициями, после чего Грегори Дусе оставил запись в Книге почетных гостей. Мэр Лиона также посетил воинский пантеон "Ераблур". Грегори Дусе почтил память павших в Арцахских войнах.