G7-ի ճնշումից հետո Թուրքիան համաձայնել է դադարեցնել արևմտյան ապրանքների տարանցումը դեպի Ռուսաստան 04/10/2023   13:06  |  Միջազգային լրահոս
Թուրքիան համաձայնել է դադարեցնել արևմտյան ապրանքների տարանցումը դեպի Ռուսաստան G7-ի ճնշումից հետո։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկացմամբ՝ այս մասին հայտնում է Reuters-ը։
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Պատժամիջոցների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Ջեյմս Օ'Բրայենը Reuters-ին ասել է, որ թուրք պաշտոնյաները «շատ հստակ» հասկացրել են տարբեր կառավարություններին և գործակալություններին, որ արգելք են դրել պատժամիջոցների տակ գտնվող ապրանքների՝ դեպի Ռուսաստան վերաարտահանման վրա:
15:27 09/04/2023  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան Ադրբեջանի հետ նախատեսում է գազ մատակարարել Եվրոպա
14:50 07/04/2023  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան հանդես է գալիս Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրի շուտափույթ կնքման օգտին. Չավուշօղլու
20:46 06/04/2023  |  Միջազգային լրահոսԼավրովը ժամանել է Անկարա ․ Մևլութ Չավուշօղլուի հետ կքննարկվի նաև Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների վերականգնման հարցը

Турция согласилась прекратить транзит санкционных товаров в Россию после давления со стороны G7 04/10/2023   13:45
Турция согласилась прекратить транзит подпадающих под санкции западных товаров в Россию после давления со стороны G7. Об этом сообщает Reuters.
Глава Управления по координации санкций Госдепартамента США Джеймс О'Брайен сообщил агентству Reuters, что турецкие официальные лица «очень ясно» дали понять различным правительствам и ведомствам, что они ввели запрет на реэкспорт подсанкционных товаров в Россию.
10:45 31/03/2023  |  Международные новостиЭрдоган пообещал не позволить Западу втянуть Турцию в войну против России
17:46 20/02/2023  |  Международные новостиАнкара не допустит, чтобы через Турцию совершался обход санкций против России - Чавушоглу
16:14 18/11/2022  |  Международные новостиНовoе требование Турции к страховке танкеров может помешать экспорту российской нефти - Bloomberg
10:51 08/11/2022  |  Международные новостиТурция с ноября запретила пролеты российских самолетов с двойной регистрацией - СМИ
11:19 25/10/2022  |  Международные новостиАнкара добивается от России скидки на газ и отсрочки платежей
10:37 04/10/2022  |  Международные новостиТурция попросила Россию отсрочить часть платежей за газ до 2024 года - СМИ