Ադրբեջանցիները Ասկերանի շրջանում կրակել են դաշտում աշխատող խաղաղ բնակչի ուղղությամբ 04/05/2023 21:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ապրիլի 5-ին, ադրբեջանական կողմը հերթական անգամ խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը, նշանառության տակ վերցրել այս անգամ Ասկերանի շրջանի Խնապատ համայնքի 48-ամյա բնակիչ Ռոբերտ Բեգլարյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից։
«Վերջինս, ժամը 16:00-ի սահմաններում, Խնապատ գյուղի վարչական տարածքում իրեն պատկանող «Բելառուս-82» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հայտնվել է ադրբեջանցի զինծառայողների թիրախում:
Հարակից մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զենքերով կրակել են Արցախի բնակչի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում նյութեր են նախապատրաստվել՝ խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Азербайджанские ВС вновь обстреляли мирного жителя Арцаха 04/06/2023 09:11 | Лента новостей
Азербайджанская сторона 5 апреля в очередной раз нарушила режим прекращения огня: на сей раз мишенью стал 48-летний житель общины Хнапат Аскеранского района Роберт Бегларян. Об этом сообщает МВД Республики Арцах.
"Он подвергся обстрелу со стороны азербайджанских военнослужащих около 16:00, когда проводил сельскохозяйственные работы на своем тракторе "Беларусь-82". Они обстреляли жителя Арцаха с прилегающих боевых позиций из различного стрелкового оружия, вследствие чего сельскохозяйственные работы были остановлены. В Аскеранском районном отделе полиции подготовлены материалы для передачи миротворческому контингенту", - говорится в сообщении.