Ադրբեջանցի «էկոակտիվիստների» երեկվա քայլի պատճառով 4 արցախցի կանայք սթրեսի մեջ են. նրանցից երեքն ուշագնաց էին եղել 04/05/2023 11:28 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երեկ Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղու արգելափակված հատվածում ադրբեջանցի էկոակտիվիստների միջամտության պատճառով 4 քաղաքացիներ( կանայք) ինքնազգացողության վատթարացման հետևանքով տեղափոխվել են ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»: Այս մասին հայտնում է Արցախի Առողջապահության նախարարությունը։
Քաղաքացիները գտնվում էին ծանր հոգեբանական և սթրեսային վիճակում, որոնցից երեքը ուշագնաց էին եղել: Բժիշկների կողմից ցուցաբերվել է համապատասխան բժշկական օգնություն և երեքն արդեն դուրս են գրվել բուժհաստատությունից, իսկ մեկը մնում է բժիշկների հսկողության տակ:

Пострадавшие от азербайджанского террора четверо жительниц Арцаха находились в тяжелом психологическом и стрессовом состоянии 04/05/2023   12:23  |  Лента новостей
Из-за вмешательства так называемых азербайджанских "эко-активистов" на заблокированном участке трассы Горис-Степанакерт  вчера четверо женщин ввиду ухудшения самочувствия были доставлены в Республиканский медицинский центр при Минздраве Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава,
Граждане находились в тяжелом психологическом и стрессовом состоянии, трое из них ранее упали в обморок.
Врачи оказали им соответствующую медпомощь, и сегодня трое из них выписались из больницы, а четвертая пациентка все еще остается под присмотром медиков.