Վարչապետ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն 04/05/2023   14:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են միջազգային կազմակերպությունների կողմից հրապարակվող զեկույցներում Հայաստանի վերաբերյալ գնահատականներն ու մեր երկրի դիրքի հետագա բարելավմանը վերաբերող հարցեր:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել զեկույցներում հրապարակվող խնդիրներին, կառավարության կողմից տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի, բիզնես միջավայրի բարելավման, մարդու իրավունքների պաշտպանության, թվայնացման գործընթացի, աղետների կառավարման, կիբեռանվտանգության, գիտության և այլ բնագավառներում ընթացիկ բարեփոխումներին ու հետագա գործողություններին: Նշվել է, որ առկա խնդիրների լուծման նպատակով ձևավորվել է շահագրգիռ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներից կազմված աշխատանքային խումբ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է միջազգային կարծիք ձևավորող զեկույցներում մեր երկրի իմիջի շարունակական բարելավումը, ընդգծել գերատեսչությունների կողմից համակարգված բովանդակային աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը: Առանձնակի կարևորվել է նաև հանրային հաղորդակցության շարունակական բարելավմանը միտված քայլերի իրականացումը:
13:01 01/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմադիր պատգամավորները մեկնել են Տեղ . ոստիկանները թույլ չեն տվել նոր ճանապարհով գնալ Բերձոր. Գեղամ Մանուկյանը հայտարարել է ԱԱԾ-ին ուղղված հարցերի մասին (տեսանյութ)

Пашинян подчеркнул важность постоянного улучшения международного имиджа Армении 04/05/2023   17:00  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены оценки относительно Армении в опубликованных международными организациями докладах, а также вопросы, связанные с дальнейшим улучшением позиций нашей страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
В частности, были затронуты поднятые в докладах проблемы, текущие реформы и дальнейшие шаги правительства в различных областях, включая борьбу с коррупцией, улучшение бизнес-среды, защиту прав человека, процесс цифровизации, управление стихийными бедствиями, кибербезопасность, науку и др. Было отмечено, что с целью решения существующих проблем сформирована рабочая группа, состоящая из представителей заинтересованных ведомств.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность постоянного улучшения имиджа нашей страны в формирующих общественное мнение международных докладах, подчеркнул необходимость планомерной предметной работы ведомств. Была также подчеркнута особая важность принятия шагов по постоянному улучшению коммуникации с общественностью.