Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհին ադրբեջանցիների միջամտության պատճառով վատացել է Արցախի չորս քաղաքացու ինքնազգացողությունը. ԱՆ-ն նոր մանրամասներ է հրապարակել 04/05/2023 08:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ռուս խաղաղապահները փորձել են ՀՀ Գորիս քաղաքից Արցախ տեղափոխել թվով 27 քաղաքացիների (ներառյալ՝ երեխաներ, կանայք ու տարեցներ), սակայն Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղու արգելափակված հատվածում ադրբեջանցի «էկոամտիվիստները» արգելել են տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Առողջապահության Նախարարությունից։
Տեղում ադրբեջանցիների միջամտության պատճառով վատացել է մեր քաղաքացիներից չորսի ինքնազգացողությունը, ռուս խաղաղապահները ապահովել են շտապ օգնության մեքենայի ժամանումը և նշված չորս քաղաքացիները (կանայք) տեղափոխվել են ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ։
Բոլորին ցուցաբերվել է պատշաճ առաջին օգնություն և նրանք այս պահի դրությամբ գտնվում են բժիշկների հսկողության տակ։ Նրանց կյանքին որևէ վտանգ չի սպառնում։

В Минздраве Арцаха рассказали о состоянии 4 женщин, госпитализированных после учиненного азербайджанцами очередного террора 04/05/2023   09:41  |  Лента новостей
Сегодня российские миротворцы попытались переправить 27 наших граждан (в том числе детей, женщин и стариков) в Арцах из города Горис РА, но азербайджанцы запретили движение транспортных средств на перекрытом участке дороги в районе города Шуши на шоссе Горис-Степанакерт. Об этом сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах.
Из-за вмешательства азербайджанцев на месте самочувствие четырех наших граждан ухудшилось, российские миротворцы обеспечили прибытие скорой помощи и перевод указанных 4 женщин в степанакертскую больницу.
"Всем им была оказана надлежащая медпомощь. В данный момент они находятся под присмотром врачей. Их жизни вне опасности", - говорится в сообщении.