«ՔՊ» պատգամավորների կազմակերպած հերթական սադրանքը նպատակ ունի հանրության ուշադրությունը շեղել ՀՀ տարածքում ադրբեջանական ուժերի առաջխաղացման փաստից. Սաղաթելյան 03/31/2023 13:58 | Մեկնաբանություն
Այսօր առավոտյան ՀՀ Ազգային ժողովում Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության պատգամավոր, Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի սադրիչ և անհավասարակշիռ պահվածքի հետևանքով կոնֆլիկտ է ծագել ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի և Վլադիմիր Վարդանյանի միջև։ Այս մասին ֆեյսբուքումգրել է պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը.
«Միջադեպից րոպեներ անց Ազգային ժողով են ներխուժել ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցները, ովքեր անհամաչափ բռնի ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկել պատգամավոր Մհեր Սահակյանին։ Այս պահին պատգամավոր Մհեր Սահակյանը գտնվում է Երևան քաղաքի ոստիկանական բաժիններից մեկում և հարցաքննվում է։
Միաժամանակ ցանկանում եմ ընդգծել, որ Մհեր Սահակյանը իր ողջ գործունեության ընթացքում դրսևորել է արժանապատիվ հայի կեցվածք, որը կոտրել հնարավոր չէ։
Դեպքի առնչությամբ հարկ ենք համարում արձանագրել, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների կազմակերպած հերթական սադրանքը նպատակ ունի հանրության ուշադրությունը շեղել ՀՀ տարածքում ադրբեջանական ուժերի առաջխաղացման փաստից։

Ишхан Сагатепян назвал инцидент в парламенте Армении провокацией, устроенной депутатами от правящей фракции 03/31/2023   14:53  |  Лента новостей
Представитель Верховного органа АРФД, депутат НС от фракции "Армения" Ишхан Сагателян прокомментировал сегодняшний инцидент с потасовкой в парламенте.
"Сегодня утром на закрытом заседании постоянной комиссии НС Армении по государственно-правовым вопросам из-за провокационного и неуравновешенного поведения депутата от фракции “Гражданский договор”, председателя комиссии Владимира Варданяна возник конфликт между депутатом от фракции “Армения” Мгером Саакяном и Владимиром Варданяном", - написал Ишхан Сагателян.
По словам Сагателяна, через несколько минут после инцидента в парламенте сотрудники полиции РА ворвались в здание НС, которые с применением несоразмерной грубой силы подвергли приводу депутата Мгера Саакяна.
Он сообщил, что в данный момент депутат Мгер Саакян находится в одном из отделов полиции города Еревана и допрашивается.
В то же время Сагатепян подчеркнул, что Мгер Саакян за всю свою деятельность вел себя достойно, его невозможно сломить.
"В связи с инцидентом считаем необходимым констатировать, что цель организованной депутатами от фракции “Гражданский договор” очередной провокации -  отвлечь внимание общественности от факта продвижения азербайджанских сил на территорию Республики Армения", - написал Ишхан Сагателян.