Հոնքի մոտ արյուն կար, ես դա նկատեցի, երբ փորձում էի նրան կանգնեցնել. Արծվիկ Մինասյանը մանրամասներ պատմեց 03/31/2023   17:11  |  Քաղաքական
Փակ ռեժիմով նիստում Եղիշե Կիրակոսյանը այսօր պետք է ներկայացներ միջազգային դատական ատյաններում Հայաստանի կողմից և Հայաստանի դեմ ներկայացվող հայցերի մանրամասները։ Քննարկման ավարտին Վլադիմիր Վարդանյանը ձայնը բարձրացրեց ու սկսեց գոռգոռալ, Մհեր Սահակյանը պահանջեց, որ չգոռգոռա։ Այս մասին նշեց ընդդիմադիր պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը՝ պատմելով ԱԺ-ում այսօրվա միջադեպի մանրամասները։
«Ի պատասխան Վլադիմիր Վարդանյանը մի պահ լռեց, հետո՝ «լավ եմ անում, ում վրա ասես կգոռամ, երբ ասես կգոռամ», Մհերը ասեց՝ չես կարող,Վլադիմիր Վարդանյանը դուրս եկավ նստած տեղից, քայլ արեց դեպի Մհերը ու տեղի ունեցավ էդ հարվածը։ Ոչ  մի ծեծկռտուք»,-պատմեց Մինասյանը։
Նրա խոսքով՝ դրանից հետո Մհեր Սահակյանը դուրս է եկել սենյակից ու հեռացել, իսկ ՔՊ-ական պատգամավորները խմբով շարժվել են դեպի «Հայաստան» խմբակցության սենյակ։
16:47 31/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼեւոն Քոչարյանը ոստիկանության մոտ է՝ ի պաշտպանություն ձերբակալված Մհեր Սահակյանի (տեսանյութ)
16:30 31/03/2023  |  ՔաղաքականԹող հիշեն, ինչպես էին հետևի ոտքերով հարվածներ հասցնում Վահե Հակոբյանին. փաստաբան
15:59 31/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմադիր պատգամավոր Մհեր Սահակյանը ձերբակալվել է. փաստաբան
15:23 31/03/2023  |  ՔաղաքականԵրիտասարդը եթե խելացի լինի, ինքը իրա ձեռքով կգրի մանդատից հրաժարվելու դիմումը. ՔՊ խմբակցության քարտուղար
15:20 31/03/2023  |  ՔաղաքականԻրենց պատգամավորները եկել էին մեր ներողամտությունը հայցելու, բայց սա քրեաիրավական հետևանք կունենա. Արթուր Հովհաննիսյան
13:58 31/03/2023  |  Մեկնաբանություն«ՔՊ» պատգամավորների կազմակերպած հերթական սադրանքը նպատակ ունի հանրության ուշադրությունը շեղել ՀՀ տարածքում ադրբեջանական ուժերի առաջխաղացման փաստից. Սաղաթելյան

Арцвик Минасян рассказал подробности сегодняшнего инцидента в парламенте Армении 03/31/2023   17:38  |  Лента новостей
Секретарь оппозиционной парламентской фракции "Армения" Арцвик Минасян рассказал подробности сегодняшнего инцидента в парламенте.
По словам Арцвика Минасяна, в рамках проходившего в закрытом режиме заседания представитель Армении по международным правовым вопросам Егише Киракосян должен был представить подробности исков Армении и против Армении в международных инстанциях.
Под занавес обсуждения Владимир Варданян повысил голос и стал кричать. На это отреагировал Мгер Саакян потребовав, чтобы он перестал кричать. В ответ Варданян на миг замолчал, а потом снова стал, заявив, что "хорошо делает и будет кричать на кого и когда захочет". Мгер сказал, что это ему не удастся. Владимир Варданян встал с места, сделал шаг в сторону Мгера и последовал этот удар. Был один удар. Никакой драки не было", - рассказал Минасян.
По его словам, после этого Мгер Минасян вышел из помещения и удалился, а группа депутатов от "ГД" направился в сторону кабинета фракции "Армения".
Оппозиционный депутат назвал ложью сообщения о том, что Мгер Саакян сбежал или прятался после инцидента.