Կոտրվածքներ չունի. ինչ վնասվածքներ է ստացել Վարդանյանը ԱԺ-ում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով 03/31/2023   13:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի հետևանքով հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանն անհրաժեշտ բուժզննում է ստացել, լուրջ վնասվածքներ չեն հայտնաբերվել։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց Վարդանյանի օգնականներից մեկը, ով ներկայացավ «Լևոն» անունով։
Ի դեպ, նա պատասխանում էր Վարդանյանի հեռախոսազանգերին։
«Այս պահին պարոն Վարդանյանն աշխատավայրում է։ Գնացել ենք հիվանդանոց, հետ ենք եկել, անհրաժեշտ բուժօգնություն ստացել է։ Կոտրվածքներ չունի»,- նշեց օգնականը՝ հավելելով, որ այլ մանրամասներ չի կարող հայտնել։
Հիշեցնենք, որ այսօր Ազգային ժողովի պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում ծեծկռտուք է եղել հանձնաժողովի նախագահ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանի և նույն հանձնաժողովի անդամ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, դաշնակցական Մհեր Սահակյանի միջև։ Վերջինս այս պահին ոստիկանության բաժնում է։
Միջադեպի վերաբերյալ ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը։
«Քիչ առաջ, ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովում փակ քննարկման ժամանակ, ընդդիմադիր Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանը հարձակվել է հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի վրա, հարվածել, մարմնական վնասվածքներ հասցրել վերջինիս և փախել։ Այս խայտառակ խուլիգանությունը պետք է ունենա հստակ քրեաիրավական հետևանք»,- գրել է նա։

Переломов нет: Владимир Варданян прошел медобследование после инцидентa в парламенте Армении 03/31/2023   14:15  |  Лента новостей
После потасовки, произошедшей на закрытом заседании парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам, председатель комиссии Владимир Варданян прошел необходимое медицинское обследование, серьезных травм у него не выявлено. Информацию в разговоре с "ФактИнфо" сообщил один из помощников Варданяна, который представился Левоном.
"В данный момент Варданян находится в своем кабинете. Мы были в  больнице, уже вернулись, ему была оказана необходимая медпомощь. Переломов у него нет", - отметил помощник, добавив, возвржавшись от разглашения иных подробностей.
Напомним, сегодня на закрытом обсуждении  в парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам произошла потасовка между председателем комиссии, депутатом, от правящей фракции "Гражданский договор" Владимиром Варданяном и членом той же комиссии, депутатом от фракции "Армения", представителем АРФД Мгером Саакяном. В данный момент Саакян находится в полицейском отделе.
Об инциденте на своей странице в Facebook высказался также глава правящей  фракции "Гражданский договор" Айк Конджорян.
"Немногим ранее в ходе закрытого обсуждения в парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам депутат от оппозиционной фракции "Армения" Мгер Саакян напал на председателя комиссии Владимира Варданяна, ударил его, нанес телесные увечья и сбежал. Это позорное хулиганство должно повлечь четкие уголовно-правовые последствия ", - написал Конджорян.