Այսօրվանից թույլատրվել է «Սուրմալու» տոնավաճառի գործունեությունը 03/30/2023   12:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօրվանից թույլատրվել է «Սուրմալու» տոնավաճառի գործունեությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմինը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է. «ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմինը 2023 թվականի մարտի 23-ին վերահսկողություն է իրականացրել Երևանի Արշակունյաց 15 հասցեում գտնվող «Երևանի պահածոների գործարան» փակ բաժնետիրական ընկերությունում՝ («Սուրմալու» տոնավաճառ) նախկին  վերահսկողության արդյունքում տրված կարգադրագրի պահանջների կատարումը պարզելու նպատակով։
Ըստ այդմ՝ Տեսչական մարմնի հրդեհային անվտանգության մասնագետները պարզել են, որ ընկերությունում իրականացվել են մեծածավալ աշխատանքներ, որի արդյունքում էապես նվազել է հրդեհի առաջացման սպառնալիքը,  և վերացել է ընկերության գործունեությունը մասնակի կամ ամբողջովին դադարեցնելու հիմքը։
Ուստի, առկա հանգամանքների ուսումնասիրության արդյունքում ՀՀ ՔՏՀԱ տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանի կողմից մարտի 30-ին որոշում է կայացվել թույլատրել «Երևանի պահածոների գործարան» ՓԲԸ-ի գործունեությունը։
Միևնույն ժամանակ ընկերության տնօրենին տրվել է կարգադրագիր, որով սահմանվել է հստակ ժամանակացույց՝ հրդեհային անվտանգության նորմատիվ փաստաթղթերի պահանջների դեռևս առկա խախտումները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ»:
11:34 14/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔՏՀԱ ՏՄ որոշմամբ ամբողջությամբ դադարեցվել է «Սուրմալու»-ի գործունեությունը
18:23 24/02/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորվել է «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում պահեստային տարածքը վարձակալած տնտեսվարողը. դատարանը բավարարել է դատախազի ներկայացրած բողոքը
12:42 23/02/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Երևանի պահածոների գործարան» ՓԲԸ-ի տնօրեն Ի. Մ.-ն կալանավորվել է
10:10 23/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տնօրենը կալանավորվեց
15:13 22/02/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տնօրեն Իրինա Մադաթովան
09:32 07/12/2022  |  Մամուլ«Սուրմալուի» պայթյունի գործով հարցաքննվել է սեփականատերը․ «Ժողովուրդ»
14:51 30/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սուրմալու»-ում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհերի ընտանիքներին և վիրավորում ստացած անձանց պետության կողմից ֆինանսական աջակցության համար դիմելու վերջնաժամկետն այսօր է
17:15 26/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրմալուի պայթյունից տուժածներից միայն 12 հոգին են դիմել՝ օգնության համար
10:51 12/10/2022  |  Մեկնաբանություն«Սուրմալու»-ում քանդվել է պայթյունի հետևանքով մասնակի կանգուն մնացած մասնաշենքը

Торговому центру "Сурмалу" в Ереване разрешили возобновить работу 03/30/2023   12:53  |  Лента новостей
Торговому центру "Сурмалу" в Ереване с сегодняшнего дня разрешили возобновить работу. Об этом сообщает пресс-служба Инспекционного органа градостроительства, технической и пожарной безопасности.
Проведенная 23 марта инспекции было установила, что на территории ТЦ были проведены масштабные работы по устранению выявленных ранее нарушений, в связи с чем вероятность возникновения пожара значительно снизилась. Таким образом, оснований для частичного или полного прекращения деятельности компании нет, и глава инспекционного органа Гарегин Хачатрян дал согласие на возобновление деятельности ТЦ с 30 марта.
Проведенная 23 марта инспекция установила, что на территории ТЦ была выполнена масштабная работа по устранению выявленных ранее нарушений, в связи с чем риск возникновения пожара значительно снизился. Таким образом, оснований для частичного или полного прекращения деятельности компании нет.
Поэтому глава инспекционного органа Гарегин Хачатрян принял решения разрешить деятельность торгового центра с 30 марта.
"В то же время директору предписано в соответствии с составленным графиком в сжатые сроки устранить пока еще сохраняющиеся нарушения требований противопожарной безопасности", - говорится в сообщении ведомства.
10:40 23/02/2023  |  Криминальная хроникаСуд удовлетворил ходатайство об аресте директора ереванского ТЦ "Сурмалу"
15:48 22/02/2023  |  Криминальная хроникаЗадержана директор ереванского ТЦ "Сурмалу"
14:47 12/10/2022  |  Лента новостейВ Ереване снесли уцелевшую часть обрушившегося корпуса торгового центра "Сурмалу"