Հանգամանքների բերումով իշխանությունը վերցրած խառնամբոխը վերադարձել է 1920-ական թվականների կառավարության հոգեվիճակին.քաղաքագետ 03/30/2023   11:55  |  Մեկնաբանություն
Փաստորեն, գործող վարչապետը դարձել է մի նոր "արապապյան": Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը.
«Վիլսոն-2
Հանգամանքների բերումով իշխանությունը վերցրած խառնամբոխը վերադարձել է 1920-ական թվականների կառավարության հոգեվիճակին։
Եթե այն ժամանակ ամբողջ հույսը Սեւրի պայմանագիրն էր, ապա հիմա նույնպես փորձում են "միջազգային արդարադատության" վրա կառուցել իրենց քաղաքականությունը, նույն փոսն ընկնելու հեռանկարով։
Հաագայի դատարանի ստատուտը ճանաչելու իմաստն այն է, որ փորձում են Ալիեւին տանել Հաագայի դատարան, բայց արդյունքում լարել են հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ։
Երկու դեպքում էլ հիմքում ոչ թե իրական քաղաքականությունն է, այլ եթերային արդարության գաղափարը։
Փաստորեն, գործող վարչապետը դարձել է մի նոր "արապապյան":
Հաջորդ փուլում կլսենք նոր խմբագրմամբ "Արդարություն, թքել եմ քո ճակատին" բանաստեղծություն եւ հուզիչ "Ուր էիր Աստված" արդեն ժամանակակից սաունդթրեքը»,-գրել է նա։
20:00 09/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբյանի գրածը պատահականություն չէ, ոչ էլ մեկ անձի երևակայության արդյունքը․ Դանիելյան
14:35 09/03/2023  |  ՄեկնաբանությունԱրհավիրքը քաջության պատճառ է դառնում. քաղաքագետ
20:49 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեր փնտրելու դարավոր մոլուցքը․ Ստեփան Դանիելյան
18:15 20/02/2023  |  ՔաղաքականԱկնհայտ է, որ Ադրբեջանի հարձակումը Սյունիքի վրա՝ երկու կողմից, մինչ հիմա կասեցվել է Իրանի դիրքորոշման արդյունքում. Ստեփան Դանիելյան
12:56 03/02/2023  |  ՄեկնաբանությունԼավրովը չէր կարող չիմանալ, որ Արցախի ինքնորոշման իրավունքը պատկանում է բացառապես Արցախի ժողովրդին. Դանիելյան

Взявшее по стечению обстоятельств власть сборище вернулось к умонастроению правительства 1920-х годов - Даниелян 03/30/2023 13:50 | Лента новостей
Нынешний премьер-министр стал новым «арапапяном». Такое мнение высказал политолог Степан Даниелян в своем посте под заголовком «Вильсон-2».
"Взявшее по стечению обстоятельств власть сборище вернулось к умонастроению правительства 1920-х годов. Если тогда вся надежда была на Севрский договор, то сейчас они тоже пытаются строить свою политику на "международном правосудии", с перспективой угодить в ту же яму", - написал Даниелян на своей странице в Facebook.
По словам политолога, смысл признания Римского статута Международного уголовного суда (МУС) заключается в попытке добиться того, чтобы Алиев предстал перед Гаагским судом, но в результате они обострили отношения с Россией.
"В обоих случаях в основе лежит не реальная политика, а эфемерная идея справедливости. По сути, нынешний премьер-министр стал новым «арапапяном». На следующем этапе мы услышим стихотворение «Справедливость, плевал я тебе в лоб» в новой редакции и современный саундтрек «Где же ты был, Бог?"", - написал Даниелян.