Գեղարքունիքի մարզում պարեկի՝ հանկարծամահ լինելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է վարույթ, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն 03/27/2023 16:46 | Քրեական խրոնիկոն
Գեղարքունիքի մարզում պարեկի՝ հանկարծամահ լինելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ սպանության հատկանիշներով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ պարզաբանելով, որ հանկարծամահության բոլոր դեպքերով քրեական վարույթ է նախաձեռնվում այս հոդվածով և միայն քննության արդյունքում են տրվում վերջնական գնահատականներ։
«Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։ Վարույթով նախաքննությունը շարունակվում է»,- նշեցին ՀՀ ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 01։05-ի սահմաններում «Սևան» բժշկական կենտրոնից ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Սևանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության բժիշկների շտապբուժօգնության բրիգադը կանչով մեկնել է Գեղարքունիքի մարզի Զովաբեր բնակավայր, որտեղ հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին քաղաքացին հանկարծամահ է եղել։ Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը նույն գյուղի բնակիչ 31-ամյա Նարեկ Եսայանն է, որ նույն օրը՝ ժամը 00։05-ի սահմաններում, իրենց տանը ունեցել է գիտակցության կորուստ, ինչն էլ դարձել է հանկարծամահության պատճառ։

В Гегаркунике скоропостижно скончался 31-летний патрульный: по факту его смерти начато уголовное производство 03/27/2023 17:26 | Криминальная хроника
По факту скоропостижной смерти сотрудника патрульной службы в Гегаркуникской области Армении инициировано уголовное производство по части 1 статьи 155УК РА – по признакам убийства. Об этом сообщили "ФактИнфо" в Следственном комитете, пояснив, что по всем случаям внезапной смерти инициируется уголовное производство по этой статье, окончательная оценка дается только по результатам расследования.
"Назначена судебно-медицинская экспертиза тела. Предварительное следствие продолжается", - отметили в СК РА.
Ранее сообщалось, что 26 марта произошел трагический инцидент в Гегаркунике. Около 01:05 из медцентра "Севан" в местный отдел полиции МВД РА поступило сообщение о том, что бригада врачей скорой помощи по вызову отправилась в населенный пункт Зовабер, где гражданин скоропостижно скончался по дороге в больницу. Полицейские и следователи выяснили, что умерший – 31-летний житель того же села Нарек Есаян, который в тот же день в 00:05 у себя дома потерял сознание.