Մարդիկ աշխատում են, իրենց հողը մշակում, բայց ադրբեջանցիները կրակում են, ամեն ինչ անում են, որ խանգարեն. Մարտակերտի քաղաքապետ 03/27/2023   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Որոշ ժամանակ է արդեն, որ գյուղատնտեսական աշխատանքերը սկսվել են։ Մարդիկ աշխատում են, իրենց հողը մշակում են, բայց ադրբեջանցիները կրակում են. ամեն ինչ անում են, որ խանգարեն։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի հետ հեռախոսազրույցում ասաց Արցախի Մարտակերտ քաղաքի ղեկավար Միշա Գյուրջյանը։
«Մարդիկ գյուղատնտեսական տարբեր մթերքների մշակություն են անում՝ կարտոֆիլ ևս։ Սերմը տվել են, հիմա ուզում են ցանեն։ Ամեն կերպ պետք է սերմը հողը գցել»,-ասաց քաղաքապետը՝ վերահաստատելով, որ ադրբեջանական դիրքից թիրախավորել են հենց նռան այգիներում աշխատող բանվորներին, քանի որ որևէ գյուղտեխնիկա չի եղել այգում։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, ժամը 11:30-ի սահմաններում Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում Ալյոշա Զաքարյանին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ են արձակել:

Люди работают, обрабатывают свою землю, а азербайджанцы стреляют: мэр Мартакерта рассказал подробности обстрела мирных жителей Арцаха 03/27/2023 17:54 | Лента новостей
С некоторых пор ведутся сельскохозяйственные работы. Люди работают, обрабатывают свою землю, а азербайджанцы стреляют: они делают все, чтобы помешать. Об этом в телефонном разговоре с "ФактИнфо" заявил мэр города Мартакерта Республики Арцах Миша Гюрджян.
"Люди выращивают разные сельскохозяйственные культуры, в том числе и картофель. Им дали семя, теперь они хотят приступить к посеву. Семена обязательно надо сажать", - сказал мэр, подтвердив, что обстрел с азербайджанской позиции целенаправленно велся по рабочим, занятым в гранатовых садах, так как в саду не было сельскохозяйственной техники.
Напомним, 26 марта около 11:30 с азербайджанских боевых позиций из стрелкового оружия была открыта беспорядочная стрельба по рабочим, выполняющим сельскохозяйственные работы в гранатовом саду на административной территории города Мартакерта.Азербайджанские ВС обстреляли мирных жителей, работавших в гранатовом саду в Мартакерте – МВД Арцаха