Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ 03/26/2023   15:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 26-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունքում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 10:10-ի սահմաններում Սոս գյուղի բնակիչներ՝ Ռազմիկ Հարությունյանը և Երվանդ Բալայանը գյուղի վարչական տարածքի «Խզազեն տակ» կոչվող տեղամասի խաղողի այգում էտման և մաքրման աշխատանքներ կատարելիս, հակառակորդի դիրքերից հրաձգային զենքերով անկանոն կրակոցներ են արձակվել նրանց ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը:
Նույն օրը` ժամը 11:05-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի բնակիչներ՝ Վովա Խաչատրյանը և Ռուբեն Ալավերդյանը նույն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող «Շեխերի երես» կոչվող տեղամասի ցորենի դաշտում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանցի զինծառայողների կրակոցների թիրախում։
Հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակոցներ են արձակվել Արցախի քաղաքացիների ուղղությամբ։
Բարեբախտաբար, ոչ ոք չի տուժել։ Սակայն, հերթական անգամ դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Հաղորդագրությունը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։
16:50 25/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում բացահայտվել է պետական դավաճանության նոր դեպք. երկու անձ կալանավորվել է
12:12 25/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմ չէր լինի, եթե չլինեին 1988-ին Սումգայիթի և 1990-ի Բաքվի ջարդերը․ Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հարցազրույց է տվել իտալական «la Repubblica» պարբերականին
10:13 25/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴիմակայության արդյունավետությունից է կախված իրադարձությունների հետագա ընթացքը․ Աբրահամյան
22:05 24/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտունու շրջանում կրկին արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի երեք խախտում․ ՌԴ ՊՆ

Азербайджанские ВС вновь открыли огонь по мирным жителям в Арцахе 03/27/2023   00:09  |  Актуальная тема
Министерство внутренних дел Республики Арцах сообщает об обстреле мирных жителей с aзербайджанских боевых позиций.
Сообщается, что 26 марта в отделение Красного базара Мартунинского районного отдела полиции поступило сообщение о том, что около 10:10 с боевых позиций противника был открыт  беспорядочный огонь по жителям села Сос Размику Арутюняну и Ерванду Балаяну, когда они занимались обрезкой винограда на участке под названием «Хзазен Так».
В тот же день около 11:05 жители села Тагавард Вова Хачатрян и Рубен Алавердян выполняли сельскохозяйственные работы на пшеничном поле участка под названием «Шехери ерес», расположенном на административной территории того же села, также были обстреляны азербайджанскими солдатами.
С прилегающих азербайджанских боевых позиций из различного оружия был открыт беспорядочный огонь по гражданам Арцаха.
"К счастью, никто не пострадал. Однако в очередной раз были приостановлены сельскохозяйственные работы. Информация была передана российским миротворческим силам", - говорится в сообщении.