Վերահաստատել ենք՝ մինչեւ զբոսաշրջային շրջանի մեկնարկ հայ-թուրքական սահմանը բացել 3-րդ երկրների քաղաքացիների ու դիվանագիտական անձնագրեր ունեցող անձանց համար.Միրզոյան (տեսանյութ) 03/24/2023   17:44  |  Քաղաքական
17:41 24/03/2023  |  ՔաղաքականՀայ գերիների հարցերով փաստաթղթեր են տարածվել Նյու Յորքում, Ժնևում, Վիեննայում և այլուր. Միրզոյան
17:31 24/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍեպտեմբերյան ագրեսիայի հետեւանքով Ադրբեջանն օկուպացրել է արդեն շուրջ 150 քառ. կմ տարածք. Միրզոյան (տեսանյութ)
17:28 24/03/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանը, ցավալիորեն, 2022-ին շարունակել է իր առավելապաշտական գործողությունները. Միրզոյան
18:05 22/03/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվայում եռակողմ հանդիպմանը մենք չմասնակցեցինք, քանի որ Լաչինի միջանցքը փակվել էր և առաջին անհրաժեշտության ապրանաքների սուր կարիք կար. Միրզոյան
17:20 22/03/2023  |  ՔաղաքականԱգրեսիայի վտանգ թե՛ Հայաստանի, թե՛ Արցախի նկատմամբ կա. Միրզոյան
17:12 22/03/2023  |  ՔաղաքականՀայկական կողմը ԵՄ առաքելության թիկունքում սադրանքներ չի անում. Միրզոյան
16:53 22/03/2023  |  ՔաղաքականՈչ, մենք չենք բանակցում Լաչինի միջանցքում ադրբեջանական անցակետ դնելու շուրջ. Միրզոյան
17:44 20/03/2023  |  ՔաղաքականՀարցի ձևակերպումը կոռեկտ չի. ՀԱՊԿ-ը ինքը հստակ չէր ընդունում պատասխանատվության գոտին. Միրզոյան

Ереван и Анкара подтвердили готовность открыть границу для граждан третьих стран до начала туристического сезона - Мирзоян 03/24/2023   18:03  |  Лента новостей
Главы МИД Армении и Турции подтвердили готовность открыть сухопутную границу для граждан третьих стран и лиц с дипломатическими паспортами до начала туристического сезона. Об этом заявил в пятницу глава МИД Армении Арарат Мирзоян.
"В этом направлении армянская сторона сейчас проводит активные работы", - сказал Мирзоян.
Он напомнил, что КПП Маргара на армяно-турецкой границе был задействован впервые за 30 лет в феврале этого года. Тогда Армения направила в пострадавшие от землетрясения районы Турции гуманитарную помощь и спасателей.
09:26 22/02/2023  |  Лента новостейМИД Армении: мосты и дороги на границе с Турцией пригодны для эксплуатации
15:47 17/02/2023  |  Лента новостейМирзоян пригласил Чавушоглу в Армению? - в МИД уклонились от комментариев
13:44 16/02/2023  |  Лента новостейГлава МИД Армении заявил о решении ускорить диалог и процесс открытия границы с Турцией