Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ծառայությունն ավարտած ժամկետային զինծառայողների հետ 03/24/2023   15:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
N զորամիավորում կատարած այցի շրջանակում մարտի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը եղել է նաև մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերից մեկում, շրջել տարածքում, հետևել ծառայությանը, մարտական ու ֆիզիկական պարապմունքների ընթացքին։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Զորամասում կատարած շրջայցից անմիջապես հետո պաշտպանության նախարարը հանդիպել է երկամյա ծառայությունն ավարտած ժամկետային զինծառայողների հետ, շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության և զինվորական պարտքը պատվով իրականացնելու համար։ Սուրեն Պապիկյանը տունդարձին սպասող զինծառայողներին հանձնել է զինվորական վկայականները և պարգևատրել ժամացույցներով։
Ավելի ուշ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպայակազմի հետ։ Սուրեն Պապիկյանը լսել է սպաներին հուզող հարցերը, ներկայացրել գերատեսչության առաջիկա անելիքներն ու ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը։
17:55 23/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի
07:50 16/03/2023  |  ՄամուլՍուրեն Պապիկյանի Գաղտնի հրամանը․ «Հրապարակ»
17:12 15/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ ու Անդրանիկ Քոչարյանի միջև «սև կատու անցկացնելը» լավ գործ չէ. Պապիկյան

Сурен Папикян встретился с военнослужащими, ожидающими демобилизации 03/24/2023 17:45
Министр обороны Армении Сурен Папикян побывал в одной из воинских частей и ознакомился с условиями боевого дежурства, проследил за боевой и физической подготовкой. Об этом «ФактИнфо» стало известно из сообщения пресс-службы Минобороны РА.
Сразу после обхода воинской части глава оборонного ведомства Армении встретился с военнослужащими срочной службы, ожидающими демобилизации, поблагодарил их за добросовестную службу и достойное выполнение воинского долга. Сурен Папикян наградил грамотами и часами военнослужащих.
Позже министр обороны провел беседу с офицерским составом. Сурен Папикян выслушал волнующие офицеров вопросы, представил предстоящие планы и ход реформ в Вооруженных силах.