Ժամկետային զինծառայող Արշակ Սարգսյանը հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորումը ստացել է գլխի հատվածում. Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել 03/23/2023   16:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երասխում ժամկետային զինծառայող Արշակ Սարգսյանը մահացու վիրավորումը ստացել է գլխի հատվածում՝ հատվածում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ մարտի 22-ին՝ ժամը 16.20-ի սահմաններում, Երասխի հատվածում տեղակայված մարտական դիրքում հակառակորդի կրակոցից հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ՊՆ N զորամասի զինծառայող Արշակ Սերյոժայի Սարգսյանը:
ՀՀ քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 15-րդ կետերի հատկանիշներով, այն է՝ սպանությունը՝ կապված անձի պետական, մասնագիտական, ծառայողական պարտքի կատարման հետ՝ ռասայական, ազգային, էթնիկ կամ սոցիալական ծագումով, կրոնով, քաղաքական կամ այլ հայացքներով կամ անձնական կամ սոցիալական բնույթի այլ հանգամանքներով պայմանավորված ատելության, անհանդուրժողականության կամ թշնամանքի շարժառիթով։
«Կատարվել են անհետաձգելի ապացուցողական և վարութային գործողություններ, նախաքննությունը շարունակվում է»,- հայտնեցին ՔԿ-ից։
18:48 16/03/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ժամկետային զինծառայողին ինքնասպանության հասցնելու համար մեղադրանք է ներկայացվել նրա ծառայակցին․վերջինս կալանավորվել է
15:06 09/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացած զինծառայողը Սեյրան Օհանյանի ազգականն է. hraparak.am
13:11 09/03/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի մարմինը հայտնաբերվել է անտառում՝ ծառից կախված վիճակում. ՔԿ (տեսանյութ)

Пятница 06 / 02 / 2023
Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими ВС армянского военнослужащего 03/23/2023   18:02  |  Лента новостей
Военнослужащий Аршак Саркисян получил смертельное огнестрельное ранение в голову вследствие выстрела с азербайджанской стороны в районе Ерасха. Об этом "ФактИнфо" сообщило в Следственном комитете РА.
Напомним, 22 марта в 16:20 вследствие выстрела с азербайджанской стороны на боевом посту в районе Ерасха смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий N-ской воинской части Аршак Сережаевич Саркисян.
Как сообщили "ФактИнфо" в СК, по данному факту начато уголовное производство по пунктам 1 и 15 части 2 статьи 155(убийство по мотиву национальной, расовой или этнической ненависти, религиозного фанатизма, нетерпимости или вражды) Уголовного кодекса.
"Проведены неотложные следственные действия, предварительное расследование продолжается", - сообщили в СК.
19:46 22/03/2023  |  Лента новостейАрмянский военнослужащий погиб в результате выстрела со стороны азербайджанских ВС – Минобороны РА
11:41 22/03/2023  |  Лента новостейДвое российских военнослужащих с травмами головы обратились в медцентр Гориса