Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2023 թ. Լավագույն ներդրումային բանկը Հայաստանում՝ ըստ Global Finance ամսագրի 03/21/2023   17:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ամերիաբանկը ճանաչվել է Լավագույն ներդրումային բանկը Հայաստանում Global Finance միջազգային առաջատար ֆինանսական ամսագրի կողմից: Մրցանակն Ամերիաբանկի` ներդրումաբանկային ոլորտում բացառիկ ձեռքբերումների, ինչպես նաև անհատականացված և հաճախորդների տարբեր ֆինանսական կարիքները բավարարելու համար նախատեսված ներդրումային բանկային և խորհրդատվական լուծումներ առաջարկելու կարողության գնահատանքն է:
Հեղինակավոր մրցանակաբաշխության հաղթողները ընտրվել են Global Finance ամսագրի խմբագիրների կողմից փորձագիտական գնահատականների և մի շարք չափանիշների հիման վրա, որոնց թվում են` բանկերի տրամադրած տվյալները, մասնաբաժինը շուկայում, գործարքների թիվը և ծավալը, մատուցվող ծառայությունները և խորհրդատվությունը, կառուցվածքավորման հնարավորությունները, սպասարկման ցանցը, շուկայի իրավիճակին արձագանքելուն ուղղված միջոցառումները, նորարարությունը, գնային քաղաքականությունը, տեղաբաշխված արժեթղթերի շարժը երկրորդային շուկայում, ինչպես նաև համբավը շուկայում:
«Ցանկացած խոշոր գործարք նախաձեռնելիս ընկերությունները հիմք են ընդունում ներդրումային բանկիրների առաջարկները, խորհրդատվությունը և ուղղորդումը: Նրանց փորձը, թերևս, առավել մեծ նշանակություն ունի անհանգիստ ժամանակներում», – նշել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «Այս տարի, երբ գրանցվել է աննախադեպ բարձր գնաճ և տնտեսական անորոշություններ, Global Finance-ը հպարտությամբ է նշում այս ոլորտի առաջատար հաստատությունների ձեռքբերումները` անցկացնելով 2023թ. «Աշխարհի լավագույն ներդրումային բանկ» մրցանակաբաշխությունը»:
Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ - գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշել է.  «Մենք անչափ հպարտ ենք, որ ութերորդ տարին անընդմեջ ճանաչվում ենք Լավագույն ներդրումային բանկը Հայաստանում Global Finance ամսագրի կողմից: Թեև վերջին տարիներին մենք անցել ենք ավելի դիվերսիֆիկացված ունիվերսալ բանկի մոդելին, մեկ տասնամյակից ավելի եղել ենք Հայաստանի առաջատար կորպորատիվ և ներդրումային բանկը՝ ծառայություններ մատուցելով ամենախոշոր կորպորատիվ հաճախորդներին և ֆինանսավորելով երկրի խոշորագույն ռազմավարական ծրագրերը: Մենք խորապես երախտապարտ ենք Global Finance-ին այս մրցանակի համար, ինչպես նաև մեր ներդրումաբանկային թիմին, որի փորձառության ու նվիրվածության շնորհիվ Ամերիաբանկը շարունակում է դիրքավորվել որպես հայաստանյան շուկայի առաջատարը: Մեր ապագա ծրագրերում մենք կշարունակենք առանձնակի ուշադրություն դարձնել այն ոլորտների և նախագծերի ֆինանսավորմանը, որոնք առավել խոստումնալից են կայունության և երկարաժամկետ զարգացման տեսանկյունից»:
Ամերիաբանկն 2022-ին  միջազգային առաջատար ամսագրերի` The Banker-ի,  Euromoney-ի և Global Finance-ի կողմից ճանաչվել է «Լավագույն բանկը» Հայաստանում, ինչի առթիվ մեկնարկել է «Եռակի լավագույնը» արշավը: Այն անցկացվում է «Լավագույն հնարավորությունը ստեղծում են մարդիկ» կարգախոսի ներքո և նվիրված է վերջին տարիներին Բանկի ձեռքբերումների հետևում կանգնած բոլոր մարդկանց` հաճախորդներից ու գործընկերներից մինչև աշխատակիցներ:
Բանկը վերահսկվում է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից:
12:48 10/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջինը Հայաստանում. MyAmeria-ում գործարկվել է Visa Card Subscription-ը
18:46 08/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկն ամփոփեց Visa-ի հետ համատեղ արշավը. Հայտնի է Volkswagen ID.4 էլեկտրամոբիլի հաղթողը
15:53 07/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկն ավելի քան 14 մլրդ դրամի բիզնես վարկ է տրամադրել վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում
16:27 27/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկը հիփոթեքային շուկայի բացարձակ առաջատարն է 5-րդ տարին անընդմեջ
18:47 28/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտարժույթ փոխարկող լավագույն բանկը Հայաստանում. «Եռակի լավագույն» Ամերիաբանկի նոր մրցանակը
18:48 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽելացի լուծումների կիրառումը ֆինանսական ընկերություններում. Ամերիաբանկը` Silicon Mountains 2022-ի գործընկեր
17:02 02/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկը ճանաչվել է 2022 թ. տարվա բանկը Հայաստանում The Banker ամսագրի կողմից

Америабанк назван лучшим инвестиционным банком Армении в 2023г. журналом Global Finance 03/21/2023   17:44  |  Экономика
Америабанк назван лучшим инвестиционным банком Армении ведущим международным финансовым изданием Global Finance. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Награда является признанием превосходства Америабанка в области инвестиционного банкинга и его способности предоставлять индивидуальные инвестиционно-банковские и консультационные решения, предназначенные для удовлетворения различных финансовых потребностей клиентов.
Победители были выбраны редакторами журнала Global Finance при участии отраслевых экспертов на основании ряда критериев, таких, как заявки банков, доля рынка, количество и объем сделок, услуги и консультации, возможности структурирования, сеть обслуживания, меры, принимаемые в ответ на ситуацию на рынке, инновации, политика ценообразования, обращение размещенных ценных бумаг на вторичном рынке и репутация банка.
«Когда речь идет о крупных проектах, компании полагаются на советы, консультации и рекомендации инвестиционных банкиров. Их опыт, возможно, имеет наивысшее значение в неспокойные времена», – отметил Джозеф Д. Джиаррапуто, издатель и главный редактор журнала Global Finance. «В год рекордно высокой инфляции и экономической неопределенности Global Finance с гордостью отмечает достижения ведущих организаций в этом секторе наградой «Лучшие инвестиционные банки мира в 2023г.».
Артак Анесян, генеральный директор - председатель Директората Америабанка, отметил: «Мы невероятно гордимся тем, что уже восьмой год подряд удостаиваемся звания лучшего инвестиционного банка в Армении по версии Global Finance. Несмотря на то, что в последние годы мы перешли на более диверсифицированную универсальную банковскую модель, уже более чем десятилетие мы являемся ведущим корпоративно-инвестиционным банком в Армении, обслуживая крупнейших корпоративных клиентов и финансируя крупнейшие стратегические проекты в стране. Мы глубоко благодарны Global Finance за эту награду, а также нашей команде инвестиционного банкинга, благодаря опыту и самоотдаче которой Америабанк является лидером на армянском рынке. Глядя в будущее, мы по-прежнему нацелены на финансирование отраслей и проектов, наиболее перспективных с точки зрения устойчивости и долгосрочного развития».
Эта очередная награда присуждается Америабанку в период активной кампании по случаю признания Америабанка лучшим банком Армении в 2022г. по версии ведущих международных журналов – Global Finance, Euromoney и The Banker. Кампания «Трижды лучший» проводится под слоганом «Лучшие возможности создаются людьми» и посвящена всем людям, которые стояли за достижениями Банка в последние годы − от клиентов и партнеров до сотрудников Банка.