Լավրովը՝ Հայաստան-ՌԴ-Ադրբեջան ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպման հնարավորության մասին 03/20/2023   17:39  |  Քրեական խրոնիկոն
Առաջիկայում կքննարկվի Ռուսաստանի Դաշնության, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպման նոր ժամկետը։ Այս մասին Մոսկվայում Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Ինչ վերաբերում է հաշտության պայմանագրի հարցերով Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպման նոր ժամկետին, մենք այսօր խոսել ենք այս մասին։ Մեր հայ գործընկերները հաստատել են այն, ինչ օրերս լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։, որ Հայաստանը պատրաստ է նման հանդիպում անցկացնել»,- ասել է Լավրովը։
«Կարծում եմ, որ մոտ ապագայում մենք կտեսնենք, թե ինչ ժամկետներ են հարմար երեք նախարարների համար»,- հավելել է Լավրովը։
18:19 22/02/2023  |  Միջազգային լրահոսԼավրովը կմեկնի Բաքու
14:07 05/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը շահագրգռված է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի ստորագրմամբ. Լավրովը՝ Բայրամովին (տեսանյութ)

Лавров прокомментировал возможность трехсторонней встречи глав МИД Армении, России и Азербайджана 03/20/2023 17:56 | Лента новостей
Новая дата трехсторонней встречи глав МИД РФ, Азербайджана и Армении будет обсуждаться в ближайшее время. Об этом заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД Армении Араратом Мирзояном в Москве.
"Насчет новой даты трехсторонней встречи министров иностранных дел России, Армении, Азербайджана по вопросам мирного договора. Мы говорили сегодня об этом. Наши армянские коллеги подтвердили сказанное на днях на пресс-конференции премьер-министром Николом Пашиняном о том, что Армения готова к проведению такой встречи", - отметил Лавров.
"Думаю, что в ближайшее время мы посмотрим, какие даты являются удобными для всех трех министров", - добавил Лавров.