Պապիկյանը ՀԱՊԿ քարտուղարին ներկայացրել է ՀՀ ՊՆ-ի ակնկալիքները այդ կառույցից 03/16/2023   18:51  |  Քաղաքական
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այսօր՝ մարտի 16-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի գլխավորած պատվիրակությանը։
Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի և Հայաստանի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրության վերաբերյալ:
Մասնավորապես, խոսելով սահմանային իրավիճակի մասին, Պապիկյանը ներկայացրել է ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմների գործարկման վերաբերյալ տևական ժամանակ առկա խնդիրները և ՀՀ պաշտպանության նախարարության ակնկալիքները:
21:39 15/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼավ, մինչև ե՞րբ ենք համբերելու այս քայլարածների գոյությունը․ Հակոբյան
17:10 15/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՉեմ կարող ասել՝ մենք որտեղից ինչ ենք գնում. Պապիկյանը՝ սպառազինության մասին (տեսանյութ)
15:33 15/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱտեստավորված պայմանագրային զինծառայողների աշխատավարձը կրկնակի, երբեմն նաև եռակի կբարձրանա. Պապիկյան

Сурен Папикян представил генсеку ОДКБ ожидания Армении от организации 03/17/2023   00:51  |  Лента новостей
Министр обороны РА Сурен Папикян 16 марта принял прибывшую в Армению с рабочим визитом делегацию во главе с генеральным секретарем ОДКБ Имангали Тасмагамбетовым.
Состоялся обмен мнениями по ряду вопросов международной и региональной безопасности, в том числе по ситуации на армяно-азербайджанской границе и военно-политической ситуации, создавшейся вокруг Армении.
В частности, говоря о приграничной ситуации, глава оборонного ведомства представил существующие в течение длительного времени проблемы по задействованию механизмов коллективной обороны ОДКБ и ожидания министерства обороны РА.