Օրակարգը շատ լայն է. փոխնախարարը՝ Լավրով-Միրզոյան հանդիպման և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի այցի մասին (տեսանյութ) 03/17/2023 17:06 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Մոսկվա այցի շրջանակում ՌԴ գործընկերոջ հետ կքննարկի նաև ԵՄ դիտոդների տեղակայման հարցը։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը։
«ԱԳ նախարարի այցը կողմերին բոլոր հուզող հարցերը աշխատանքային ոճով, հանգիստ մթնոլորտում քննարկելու վկայությունն է»,- նշեց փոխնախարարը։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ այցի շրջանակում քննարկվող հարցերի օրակարգը շատ լայն է։ Ինչ վերաբերում է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի այցին, ապա այն, ըստ փոխնախարարի, ծրագրված էր և որպես նորանշանակ քարտուղար, վերջինս եկել է ավելի շատ ծանոթանալու գործընկերների հետ։

Повестка дня очень широкая: замглавы МИД Армении о предстоящей встрече Мирзояна с Лавровым 03/17/2023   17:24  |  Лента новостей
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян в ходе визита в Москву может обсудить с российским коллегой Сергеем Лавровым и вопрос размещения миссии ЕС. Об этом на брифинге в пятницу в парламенте заявил замглавы МИД РА Паруйр Ованнисян.
"Визит министра иностранных дел  – свидетельство готовности к обсуждению всех волнующих вопросов в рабочем ключе, в спокойной атмосфере", - отметил замглавы МИД.
По словам Ованнисяна, повестка дня вопросов, планируемых к обсуждению в рамках визита, очень широка. Что касается визита генсека ОДКБ в Армению, то, по словам замглавы МИД, он был запланирован, и он в качестве нового генсека ОДКБ прибыл для знакомства с партнерами.