Հասկանո՞ւմ եք՝ արհեստածին Ադրբեջանում փաստացիորեն չեն ընդունում ոչ միայն Արցախի, այլ նաև Հայաստանի գոյությունը. Ոսկանյան 03/17/2023   10:24  |  Քաղաքական
Երեկ Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխը պաշտոնական ճառում կրկին բարբաջել է, այսպես կոչված, «Արևմտյան Ադրբեջանի» մասին, որով թշնամին «կոչում է» Հայաստանի Հանրապետությունը։ Իր տելեգրամյան էջում այս մասին գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։
«Հասկանո՞ւմ եք՝ արհեստածին Ադրբեջանում փաստացիորեն չեն ընդունում ոչ միայն Արցախի, այլ նաև Հայաստանի գոյությունը, մեր հայրենիքի սրբազան հողում ապրելու և պետություն ունենալու մեր տարրական իրավունքը, որը մենք նվաճել ենք հազարամյակների մեր ճիգով, արյունով, քրտինքով ու մտքով։
Բոլոր պատրանքները, թե նույնիսկ մեր այս տարրական իրավունքը չճանաչող բարբարոսների հետ հնարավոր է ինչ-որ երկարաժամկետ խաղաղություն, սին են, վտանգավոր և, ըստ էության, ցեղասպանության նոր դուռ բացող։
Սին են և վտանգավոր նաև այն բոլոր «մտքերը», թե մեր փոխարեն ինչ-որ մեկը կռվելու է բարբարոսների դեմ։ Մեզ հետ կռվողներ, մեզ աջակցողներ ու օգնողներ, այո՛, կարող են լինել և կլինեն ճիշտ աշխատելու դեպքում, սակայն մեր փոխարեն ոչ ոք չի մարտնչելու հանուն Արցախի և Հայաստանի հանրապետությունների»։
11:15 14/03/2023  |  ՄեկնաբանությունՉկա և չպետք է լինի որևէ «Զանգեզուրյան միջանցք» կոչվող իբրև թե հասկացություն. իրանագետ
14:34 13/03/2023  |  ՄեկնաբանությունԻրականում խոսքն Արցախի Հանրապետության՝ ադրբեջանական գաղութացման մասին է. Վարդան Ոսկանյան
13:19 10/03/2023  |  ՄեկնաբանությունԻրանական արբանյակ ուժերը գործում են հենց Իսրայելի «քթի տակ». Վարդան Ոսկանյան
17:16 06/03/2023  |  ՄեկնաբանությունԹշնամին հենց այս պահին մեր հանդեպ կիրառում է հիբրիդային պատերազմի այնպիսի ագրեսիվ տարր. Ոսկանյան
13:03 05/03/2023  |  ՄեկնաբանությունԵղեգիսում խաշնարածները ավերել ու պղծել էին հայկական վայելչագեղ մշակութային ժառանգությունը.իրանագետը՝ ադրբեջանցիների մասին
23:06 01/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի կողմից Արցախի Հանրապետության պաշտոնյանների հետ բանակցելու նպատակով «պատասխանտուն» հերթական հակահայ ադրբեջանցին է․ Ոսկանյան
15:49 26/02/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանը տարածքային անհիմն ու կեղծ նկրտումներ ունի անխտիր բոլոր հարևան երկրների՝ Հայաստանի, Իրանի, Ռուսաստանի և Վրաստանի հանդեպ՝ բացառությամբ Թուրքիայի. իրանագետ

В искусственном образовании под названием Азербайджан не принимают не только существование Арцаха, но и Армении - Восканян 03/17/2023   10:45  |  Комментарий
Вчера главарь варварского режима Баку в официальной речи выдал очередную чушь о так называемом “Западном Азербайджане”, называя так Республику Армению, пишет в своем Telegram-канале zаведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян.
"Понимаете, что в искусственном образовании под названием Азербайджан не принимают не только существование Арцаха, но и Армении, а также наше основное право жить на священной земле нашей родины и иметь государство, которое мы на протяжении тысячелетий завоевали своими усилиями, кровью, потом и мыслью?Все иллюзии относительно того, что с варварами, не признающими даже наши основные права, возможен какой-то долгосрочный мир, напрасны, опасны и, по сути, открывают новую дверь для геноцида", - отметил Вардан Восканян
По его словам, пустыми и опасными являются также все те “мысли”, что вместо нас кто-то будет воевать против варваров.
"Воюющие с нами, поддерживающие и помогающие нам, да, могут быть и будут в случае грамотной работы, однако вместо нас никто не будет воевать во имя Арцаха и Армении", - написал Вардан Восканян.