Թուրքիայի հայտնի հանգստավայրում սպասվում են տորնադոներ, հորդառատ անձրեւներ, կարկուտ եւ վարարումներ 03/16/2023   21:21  |  Միջազգային լրահոս
Թուրքական Ալանիա հանգստավայրի իշխանությունները քաղաքի բնակիչներին զգուշացրել են վատ եղանակի, սաստիկ տեղումների և վարարումների վտանգի մասին։
Այս երկրի օդերևութաբանները նշել են, որ հինգշաբթի կեսօրից սպասվում են հորդառատ անձրևներ: Լեռներում զգալի քանակությամբ ձյուն կտեղա, ասվում է Ալանիայի քաղաքապետարանի կողմից ՌԻԱ Նովոստիին ուղարկված հայտարարության մեջ:
«Խնդրում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել զգոնություն և անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել այն կապակցությամբ, որ տեղումների պատճառով կարող են առաջանալ սելավներ, վարարումներ, տորնադոներ, կարկուտ, ուժեղ քամի, մերկասառույց», — հայտնել Է քաղաքապետարանը:
Թուրքիայի հարավ-արեւելքի Շանլըուրֆա եւ Ադըյաման նահանգներում հորդառատ անձրեւները հեղեղումներ են առաջացրել, զոհվել է առնվազն 15 մարդ:
16:17 16/03/2023  |  Արտակարգ պատահարներԻրանում տեղի ունեցած երկրաշարժը զգացվել է նաև Արցախում
16:30 15/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայում ջրհեղեղից զոհերի թիվն աճում է . թարմացված
20:04 09/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԻտալիայում երկրաշարժ է տեղի ունեցել
10:48 09/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՏաջիկստանում 5,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել

На популярном курорте в Турции ожидаются торнадо, ливни, град и паводки 03/17/2023   09:42  |  Международные новости
Власти турецкого курорта Аланья предупредили жителей города о непогоде, сильных осадках и опасности паводков.
В горах выпадет значительное количество снега, сообщается в полученном РИА Новости заявлении мэрии Аланьи.
"Просим граждан проявить бдительность и принять необходимые меры в связи с тем, что из-за осадков могут возникнуть селевые потоки, паводки, торнадо, град, сильный ветер, гололед", — сообщила мэрия.
Проливной дождь вызвал наводнения в среду в провинциях Шанлыурфа(Урфа) и Адыяман на юго-востоке Турции, погибли не менее 15 человек.
09:34 16/03/2023  |  Международные новостиЧисло жертв масштабного наводнения и оползней в Турции продолжает расти(ВИДЕО)
17:01 15/03/2023  |  Лента новостейЧисло жертв наводнения в Турции растет(ВИДЕО)
13:26 15/03/2023  |  Чрезвычайное просшествиеПроливной дождь вызвал наводнения в Турции, есть погибшие(ВИДЕО)