Գրիգորի Խաչատուրովը կկալանավորվի 03/16/2023   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի որդին՝ գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովը կկալանավորվի երկու ամսով։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Մեսրոպ Մակյանի նախագահությամբ, բավարարել է Գրիգորի Խաչատուրովի նկատմամբ կալանավորումը մերժելու որոշման դեմ դատախազության բողոքը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է դատախազությունից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Հակակոռուպցիոն դատարանը՝ դատավոր Տիգրան Դավթյանի նախագահությամբ, փետրվարի 21-ին մերժել էր Գրիգորի Խաչատուրովի կալանավորման միջնորդությունը, ինչի դեմ դատախազությունը  վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել՝ պահանջելով կալանավորել Խաչատուրովին։
Նույն վարույթի շրջանակներում մեղադրանք է ներկայացվել նաև Գրիգորի Խաչատուրովի ընկերոջը՝ Էդգար Արշակյանին՝ օժանդակության հատկանիշներով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը:

Григорий Хачатуров будет арестован 03/16/2023   17:17  |  Судебный репортаж
Сын экс-главы Генштаба ВС РА Юрия Хачатурова, бывший командующий третьим армейским корпусом генерал-майора Григорий Хачатуров будет заключен под стражу. Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Месропа Макяна удовлетворил жалобу прокуратуры на решение об отказе в аресте Григория Хачатурова. Об этом "ФактИнфо" сообщили в прокуратуре.
Как уже ранее сообщало агентство, Антикоррупционный суд под председательством судьи Тиграна Давтяна 21 февраля отклонил ходатайство об аресте Григория Хачатурова, после чего прокуратура обжаловала решение.
Напомним, Григорий Хачатуров проходит обвиняемым по делу в отношении экс-министра обороны Армении Сейрана Оганяна. Хачатурову предъявлено обвинение в легализации приобретенной преступным путем недвижимости (отмывание денег) в особо крупных размерах, совершенном с использованием служебного положения.