ԱԽ քարտուղարն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» խորհրդատվական ընկերության հիմնադիր Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին 03/13/2023 15:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 13-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» խորհրդատվական ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Անդրես Ֆոգ Ռասմուսենին: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից։
Կողմերը քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը: ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է մեր տարածաշրջանում առկա անվտանգային մարտահրավերները և կարևորել է անվտանգության ապահովման գործում ՀՀ-ի կողմից ժողովրդավարացմանն ուղղված ջանքերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հետ կապված հարցերի շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով առաջացած ճգնաժամին:

Секретарь Совбеза Армении представил экс-генсеку НАТО текущие вызовы безопасности в регионе 03/13/2023   16:00  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 13 марта принял директора-учредителя консалтинговой компании "Расмуссен Глобал" Андреса Фог Расмуссена. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения Совбеза РА.
Стороны обсудили ситуацию с региональной и международной безопасностью.
Секретарь Совбеза представил текущие вызовы безопасности в нашем регионе. Григорян отметил важность усилий РА по демократизации в деле обеспечения безопасности. Стороны обменялись мнениями по вопросам, связанным с урегулированием нагорно-карабахского конфликта, коснулись кризиса, вызванного незаконной блокадой Азербайджаном Лачинского коридора.