Աշակերտներին տեղափոխող ավտոբուսի վթարի հետևանքով զոհվել է 53-ամյա ուսուցիչը 03/10/2023   17:46  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 10-ին, ժամը 14:20-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոբուսը շրջվել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Պարզվել է, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհի 16-րդ կմ-ին Օխտար գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներին և անձնակազմին տեղափոխող «PAZ» մակնիշի ավտոբուսը (վարորդ Լ. Գ., ծնված 1948 թ.) դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և կամրջից (մոտ 5 մ բարձրություն) ընկել Աճանան գետը:
Փրկարարները 7 տուժածի մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենաներին։
25 տուժած (ավտոբուսի վարորդը, դպրոցի 9 աշխատակից և 15 աշակերտ) հոսպիտալացվել է Կապանի ԲԿ, որտեղ արձանագրվել է ուսուցիչ Թ․ Դ․-ի (ծնված 1970 թ․) մահը։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոբուսը և փակել գազի բալոնի փականը:
Հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ ավտոբուսը դուրս է բերվել գետից։
14:40 04/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՈղբերգական վթարի հետեւանքով զոհվել է 4 անձ. ձերբակալվել է երթուղայինի 61-ամյա վարորդը (տեսանյութ)

Один человек погиб в результате крупного ДТП в Сюнике 03/10/2023   18:01  |  Чрезвычайное просшествие
Один человек погиб в результате ДТП с участием автобуса со школьниками в Сюникской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба МВД Армении.
Сообщается, что 10 марта в 14:20 в Сюникский областной центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что на трассе Капан-Норашеник произошло ДТП, автобус скатился в ущелье и опрокинулся.
Выяснилось, что на 16-м километре трассы Капан-Норашеник автобус марки "ПАЗ", перевозивший учеников и сотрудников средней школы села Охтар(водитель – К.Г., 1948 г.р.), съехал с проезжей части дороги и упал с моста(примерно с пятиметровой высоты) в реку Ачанан.
В медцентр Капана были госпитализированы 25 пострадавших(водитель автобуса, 9 сотрудников школы и 15 учеников). В больнице была констатирована смерть преподавателя Т.Д.(1970 г.р.).