Վրաստանում ակցիայի 66 մասնակից է ձերբակալվել 03/08/2023   13:41  |  Միջազգային լրահոս
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում իրականացվող բողոքի ակցիայի 66 մասնակից է ձերբակալվել։ Այս մասին հայտնում են երկրի ներքին գործերի նախարարությունից։
Ներքին գործերի նախարարությունից հայտնում են, որ հետաքննություն է սկսվել մարտի 7-ի ցույցերի ժամանակ տեղի ունեցած բռնի միջադեպերի վերաբերյալ՝ Վրաստանի Քրեական օրենսգրքի 353-րդ և 187-րդ հոդվածներով։ Մանր խուլիգանության և ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջը չկատարելու հիմքով ձերբակալվել է 66 քաղաքացի։
Կառույցից տեղեկացրել են, որ քաղաքացիները փորձել են փակել ԱԺ մուտքը, օգտագործվել է «Մոլոտովի կոկտեյլ»-ներ։
22:33 07/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի նախագահը չեղյալ է հայտարարել Նյու Յորքում իր հանդիպումները՝ Թբիլիսիում ցույցերի պատճառով
18:15 07/03/2023  |  ՔաղաքականԱրցախում մի խումբ երիտասարդներ արգելափակել են խաղաղապահների ղեկավարության ելումուտը
12:40 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎրացի պատգամավորները ծեծկռտուք են կազմակերպել խորհրդարանում՝ օտարերկրյա գործակալների մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ
20:51 02/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի խորհրդարանում պատգամավորները ծեծկռտուք են սարքել օտարերկրյա գործակալների մասին օրինագծի պատճառով
21:21 15/02/2023  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում թանկացել է թուրքական բանջարեղենը
16:05 12/02/2023  |  Միջազգային լրահոսԴեպի Բահմուտ, թե՞ Կիև․ Թբիլիսին ծաղր է անվանել Սահակաշվիլիին ազատ արձակելու խնդրանքը

МВД Грузии сообщило о 66 задержанных на вчерашней акции протеста 03/08/2023   14:08  |  Международные новости
На вчерашней акции протеста возле парламента Грузии в Тбилиси правоохранители задержали 66 человек.  Об этом, как передает 1tv.ge  говорится в заявлении МВД страны.
Сообщается, что 7 марта МВД начало расследование инцидентов в связи с применением насилия на проспекте Руставели, на прилегающей к парламенту Грузии территории. Следствие ведется по статьям 353 и 187 УК Грузии.
"По фактам мелкого хулиганства и неповиновения законным требованиям полиции правоохранители задержали 66 человек в соответствии со статьями 166 и 173 Кодекса об административных правонарушениях. Факты правонарушений, совершенные данными лицами, будут представлены суду в установленный законом срок", — говорится в заявлении МВД.
Акция у парламента была запланирована после того, как на совместном заседании парламентских комитетов начали обсуждение законопроектов о т.н. агентах иностранного влияния.
16:42 02/02/2022  |  Международные новостиЖители крупных городов Грузии вышли на акции протеста из-за повышения цен в стране
14:31 12/12/2019  |  Международные новостиВ Тбилиси задержаны 16 участников акции протеста
12:10 28/11/2019  |  Международные новости"Власти не допустят этого": премьер Грузии заявил, что оппозиция пытается блокировать все государство
09:43 26/11/2019  |  Международные новости28 человек задержаны в Тбилиси при разгоне митинга оппозиции
11:30 19/11/2019  |  Международные новостиПротестующие вновь расставили палатки у здания парламента в Тбилиси
09:31 19/11/2019  |  Международные новости37 человек задержаны при разгоне митинга оппозиции в Тбилиси
17:33 18/11/2019  |  Международные новостиПротесты в Тбилиси: Спецназ выдавливает митингующих с территории у парламента Грузии(Видео)
12:01 18/11/2019  |  Международные новостиПротесты в Тбилиси: вице-спикер парламента Грузии считает пикет оппозиции попыткой революции