Շառլ Միշելը շատ է ցանկանում, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդները կրկին հանդիպեն Բրյուսելում․ Տոյվո Կլաար 03/08/2023 14:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը հայտարարել է, որ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ցանկանում է կրկին եռակողմ հանդիպում անցկանցել Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ։
«Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը շատ է ցանկանում, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդները կրկին գան Բրյուսել։ Մի քանի շաբաթ առաջ նա հանդիպել է առաջնորդների հետ Մյունխենում։ Այժմ մենք սպասում ենք, որ առաջնորդները մոտ ապագայում կրկին կհանդիպեն Բրյուսելում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ադրբեջանական APA գործակալության հետ զրույցում ասել է Կլաարը։

Шарль Мишель хочет провести в Брюсселе трехстороннюю встречу с лидерами Армении и Азербайджана – Тойво Клаар 03/08/2023   14:18  |  Лента новостей
Председатель Европейского совета Шарль Мишель хочет снова провести трехстороннюю встречу с лидерами Армении и Азербайджана. Об этом, как передает Арменпресс, заявил спецпредставитель Европейского союза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаар в беседе с азербайджанскими СМИ.
"Встреч в Брюсселе не было какое-то время. Подход председателя Мишеля заключается в том, что возвращение двух лидеров в Брюссель, несомненно, будет иметь важное значение. Потому что речь идет не только о Брюсселе – на протяжении последних нескольких месяцев лидеры Армении и Азербайджана не провели ни одной встречи", - сказал Клаар.