Ձեր առաքելությունը և դերն անգնահատելի են. Արթուր Վանեցյանի շնորհավորական ուղերձը 03/08/2023   11:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի շնորհավորական ուղերձը Մարտի 8-ի կապակցությամբ.
Շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ։ Մաղթում եմ ձեզ ամուր առողջություն, ընտանեկան ջերմություն և հաջողություններ։ Միշտ ժպտացեք և բոլորիս վարակեք այն բացառիկ կենսուրախությամբ և տոկունությամբ, որի կրողն եք դուք։
Ցանկամում եմ հատուկ շնորհավորել և երախտիքս հայտնել մեր հերոսածին մայրերին, մեր այն կանանց, որոնց ամուսինները, եղբայրներն առանց մեկ վայրկյան անգամ երկմտելու իրենց կյանքը տվեցին հանուն մեր հայրենիքի, հանուն մեր գոյության։ Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլոր մայրերին, որոնց որդիներն այսօր էլ սահմաններին կանգնած մեր անվտանգությունն են ապահովում:
Անգնահատելի է ձեր ներդրումը մեր ազգային արժեքների պահպանության և սերնդե սերունդ փոխանցման հարցում։ Եվ ամենևին պատահական չէ, որ, երբ ասում ենք ամուր ընտանիք, ամուր հասարակություն և ամուր պետություն, նախևառաջ նկատի ենք ունենում հենց ձեզ՝ որպես այդ ամենի հենասյուն։ Ձեր առաքելությունը և դերն անգնահատելի են:
Դուք այսօր էլ շարունակում եք անտրտունջ հաղթահարել շատ դժվարություններ ու մարտահրավերներ: Ուստի շատ կարևոր է գիտակցել և արժանիորեն գնահատել դա: Բոլորիս հանձնառությունն է, որպեսզի մեր երկրում ապահովենք այնպիսի միջավայր, որը թույլ կտա մեր կանանց ամբողջովին իրացնել իրենց կարողությունները և ներուժը։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ, թո՛ղ ձեր փայլը երբեք չխամրի, թո՛ղ ձեր ձայնը միշտ լսելի լինի և թո՛ղ միշտ ձեր աղոթքները պաշտպան լինեն մեր հայրենիքին»։
17:40 06/03/2023  |  Քաղաքական«Պատիվ ունեմ» դաշինքում մենք տարաձայնություններ չենք ունեցել. Արթուր Վանեցյան
11:50 06/03/2023  |  ՔաղաքականԺողովրդի հետ ճիշտ չենք կարողացել հաղորդակցվել. Վանեցյանը՝ ընդդիմության սխալների մասին
11:06 06/03/2023  |  ՔաղաքականԱյս պահին որոշում չունեմ, բայց չեմ բացառում, որ այդ որոշումը կկայացվի. Վանեցյանը՝ Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու մասին
15:01 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-թուրքական սահմանը Թուրքիան է միակողմանի փակել. Վանեցյան
14:28 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է կանխենք այդ հավանական հակահայկական փաստաթղթի ստորագրումը. Վանեցյան
13:59 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջիկայում ինձ ավելի հաճախ կտեսնեք. Վանեցյանը ակտիվանում է (տեսանյութ)
12:03 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի փաստացի ղեկավարը խաղաղություն է մուրում ու դեռ հարց է՝ նրա ստորագրած փաստաթղթից հետո հայերը կապրեն իրենց երկրում՝ ՀՀ-ում. Վանեցյան (տեսանյութ)

Бесценны Ваша миссия и роль: Артур Ванецян поздравил соотечественниц с 8 марта 03/08/2023   12:09  |  Лента новостей
Председатель партии "Отечество", бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) РА Артур Ванецян направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня.
Поздравляю вас с Международным женским днем. Желаю вам крепкого здоровья, семейного тепла и успехов. Всегда улыбайтесь и заражайте всех нас той исключительной жизнерадостностью и выдержкой, носителем которых вы являетесь.
Хочу особо поздравить и выразить признательность нашим матерям героев, нашим женщинам, чьи мужья и братья, ни секунды не колеблясь, отдали свои жизни во имя нашей Родины, во имя нашего существования. Сердечно поздравляю всех матерей, чьи сыновья и сегодня на границе обеспечивают нашу безопасность.
Неоценим ваш вклад в сохранение и передачу из поколения в поколение наших национальных ценностей. И вовсе не случайно, что, когда мы говорим о крепкой семье, сильном обществе и сильном государстве, мы прежде всего имеем в виду вас – как опору всего этого. Бесценны Ваша миссия и роль!
Вы и сегодня продолжаете безропотно преодолевать множество трудностей и вызовов. Поэтому очень важно осознавать это и оценить по достоинству. Мы все обязаны создать в нашей стране такую среду, которая позволит нашим женщинам в полной мере реализовать свои навыки и потенциал.
Еще раз поздравляю всех вас, пусть ваше сияние никогда не меркнет, пусть ваш голос всегда будет услышан и пусть ваши молитвы всегда оберегают нашу Родину".