Հայրապետիս աղոթքն ու մաղթանքն է, որ Տերը հաստատուն պահի տիկնանց և օրիորդաց հավատքի. կաթողիկոսի ուղերձը 03/08/2023 10:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի շնորհավորական ուղերձը Մարտի 8-ի առթիվ.
Գարնան զարթոնքով լեցուն մարտի 8-ի այս տոնական օրը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական Մեր օրհնությունն ու շնորհավորանքն ենք բերում մեր մայրերին, քույրերին ու դուստրերին և երախտագետ սրտով մեծարում նրանց նվիրյալ ու սիրառատ ջանքերը ընտանեկան կյանքի բարօրության ապահովման գործում, ինչպես նաև՝ գովարժան ավանդը պետական ու հասարակական կյանքի տարբեր ասպարեզներում:
Սիրելի մայրեր և քույրեր, ընտանիքին ու հայրենիքին ձեր նվիրումով են պահպանվում և սերնդեսերունդ փոխանցվում մեր ազգային ավանդույթները, ձեր հոգատար դաստիարակությամբ են հասակ առնում ազգի և Եկեղեցու արժանավոր զավակները, ովքեր մեր պատմության վճռորոշ հանգրվաններում, ինչպես նաև արցախյան պատերազմի օրերին և ներկայիս, իրենց սխրանքներով ու անձնազոհությամբ հերոսանում են հայրենյաց պաշտպանության սրբազան առաքելության մեջ։
Այսօր ամենքիս պարտքն է անխոնջ աշխատանքով ապահովել մեր երկրի անվտանգ ու խաղաղ ապագան, միասնական ոգով աջակից լինել Արցախում շրջափակման մեջ գտնվող մեր ժողովրդին, առանձնակի հոգածություն և ուշադրություն ցուցաբերել մեր վիրավորված զավակներին և նահատակ քաջորդիների ընտանիքներին։
Հայրապետիս աղոթքն ու մաղթանքն է, որ Տերը հաստատուն պահի տիկնանց և օրիորդաց հավատքի, բարի գործերի ու առաքինությունների մեջ և շնորհի արևշատ կյանքի երջանիկ օրեր: Հայցում ենք, որ Բարձրյալն Աստված խաղաղ ու բարօր պահպանի մեր հայրենիքը և մեր աշխարհասփյուռ ժողովրդին՝ պարգևելով ուժ ու կորով՝ կերտելու իր լուսավոր ապագան։

Католикос всех армян поздравил соотечественниц с 8 марта и заявил об их важной миссии 03/08/2023   11:37  |  Лента новостей
Католикос всех армян Гарегин II направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
Католикос всех армян указал на важную роль, которую играют женщины в деле сохранения семейного благополучия, а также их вклад в общественную и государственную жизнь страны.
"Дорогие матери и сестры, наши национальные традиции сохраняются и передаются из поколения в поколение благодаря вашей преданности семье и родине. А благодаря вашей заботе и воспитанию растут достойные нации и Церкви сыновья, которые в самые судьбоносные моменты нашей истории, а также в дни Арцахской войны и ныне своими подвигами и самоотверженностью выполняют священную миссию по защите родины", - говорится в послании.
Католикос всех армян отметил, что долг каждого человека сегодня – обеспечить безопасное и мирное будущее страны своей каждодневной работой, в едином духе поддержать наш народ в Арцахе, находящийся в блокаде, проявить особую заботу и внимание к раненым и семьям погибших воинов.
"Да сохранит Господь женщин и девушек непоколебимыми в вере, добрых делах и добродетелях и дарует им дни солнечные и счастливые", - говорится в послании.
15:05 08/03/2019  |  Лента новостейСпикер парламента Армении: наша история богата именами ярких женщин