ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին 03/07/2023   16:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 7-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Գիորգի Շարվաշիձեին:
ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առթիվ և հույս հայտնել, որ դեսպանի նշանակումը նոր շունչ կհաղորդի հայ-վրացական երկկողմ բազմաոլորտ  համագործակցությանը և մեծապես կնպաստի երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների խորացմանը:
Դեսպանն իր հերթին վստահեցրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կներդնի առավելագույն ջանքեր՝ զարգացնելու ինչպես տնտեսական, այնպես էլ հումանիտար ոլորտում առկա համագործակցություն պոտենցիալը:

Секретарь Совбеза Армении встретился с новым послом Грузии 03/07/2023   17:22  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 7 марта принял нового Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии Георгия Шарвашидзе. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
Секретарь Совета безопасности поздравил посла с назначением. Григорян выразил надежду, что назначение посла придаст новый импульс двустороннему армяно-грузинскому многоотраслевому сотрудничеству и внесет большой вклад в углубление дружественных отношений между двумя странами.
В свою очередь посол Грузии заверил, что приложит максимум усилий для развития имеющегося потенциала сотрудничества как в экономической, так и в гуманитарной сферах.