Հայաստանում ԵՄ առաքելության մեկնարկով Բրյուսելը փորձում է «ոտքը պնդացնել» հետխորհրդային տարածքում. Լոգվինով 03/07/2023   13:35
Հայաստանում ԵՄ առաքելության մեկնարկը ոչ այլ ինչ է, քան Բրյուսելի փորձ՝ օգտվել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցում Ռուսաստանի միջնորդությամբ ձեռք բերված արդյունքներից ու ոտք դնել հետխորհրդային տարածք՝ խաղալով մի տեսակ «միջնորդի» դեր։
Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ԵՄ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնակատար Կիրիլ Լոգվինովը։
«Իհարկե, այստեղ կա նաև հակառուսական էական բաղադրիչ. մեր երկրի՝ որպես անվտանգության երաշխավորի պատմական դերը չեզոքացնելու ցանկությունը», - ասել է Կիրիլ Լոգվինովը։
20:40 03/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը Բունդեսթագում Միխայել Ռոթիին է ներկայացրել տարածաշրջանում իրավիճակը
14:38 23/02/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվան օգնում է Երևանին և Բաքվին խաղաղության պայմանագրի պարամետրերը մշակելու հարցում. ՌԴ ԱԳՆ
14:20 23/02/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվան կարևոր է համարում Երևանի և Բաքվի միջև միջնորդական ջանքերի կրկնությունից խուսափելը. ՌԴ ԱԳՆ

Логвинов:"Запуск миссии ЕС в Армении – попытка Брюсселя закрепиться на постсоветском пространстве" 03/07/2023   13:16  |  Лента новостей
Запуск есовской миссии в Армении – это не что иное, как попытка Брюсселя, воспользовавшись достигнутыми при посредничестве России в армяно-азербайджанской нормализации результатами, закрепиться на постсоветском пространстве, играя амплуа некоего "посредника". Об этом в интервью РИА Новости заявил исполняющий обязанности постоянного представителя России при ЕС Кирилл Логвинов.
"Безусловно, есть здесь и значительная антироссийская составляющая — стремление нейтрализовать историческую роль нашей страны в качестве гаранта безопасности", - сказал Кирилл Логвинов.