Ադրբեջանը նոր սադրանքի կամ հարձակման նախապատրաստվելիս միշտ նման ստեր է տարածում. Մարուքյանը կոչ է անում զսպել Ադրբեջանին 03/06/2023 14:15 | Քաղաքական
Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանի կարծքով՝ Ադրբեջանը երեկվա դիվերսիոն գործողությունից ու տեղեկատվական դաշտում կեղծ լուրեր տարածելուց հետո նախապատրաստվում է Հայաստանի ու Արցախի դեմ նոր ագրեսիայի։ Իր թվիթերյան միկրոբլոգում Մարուքյանը նման դիտարկում է արել.
«Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբի երեկվա հարձակումը վերջին նորությունը չէ։ Այսօր Ադրբեջանը կեղծ լուրեր է տարածում ՀՀ դիրքերից կրակոցների մասին։ Ադրբեջանը նոր սադրանքի կամ հարձակման նախապատրաստվելիս միշտ նման ստեր է տարածում։ Միջազգային համայնքը պետք է զսպի Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի դեմ նոր հարձակումները»։

Азербайджан готовит новые провокации и нападения: Марукян призвал мировое сообщество обуздать Баку 03/06/2023   14:40  |  Лента новостей
Азербайджан всегда распространяет фейковые новости при подготовке к новой провокации или нападению, напомнил посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян.
"Вчерашнее нападение азербайджанской диверсионной группы — не последняя новость. Сегодня Азербайджан распространяет фейковые новости о выстрелах с армянских позиций. Азербайджан всегда распространяет подобную ложь при подготовке к новой провокации или нападению. Международное сообщество должно сдерживать новые атаки на Армению и Нагорный Карабах", - написал посол по особым поручениям Эдмон Марукян в своем микроблоге в Twitter.