Ադրբեջանի զինվորականները մարտի 5-ին գնդակոծել են Լեռնային Ղարաբաղի իրավապահ մարմինների աշխատակիցների ավտոմեքենան․ ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է 03/06/2023   19:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ  խաղաղապահ զորախումբը հաստատել է, որ մարտի 5-ին ադրբեջանցիները ԼՂ տարածքում կրակել են ԼՂ ոստիկանության աշխատակիցների մեքենան։
Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահներն իրականացնում են իրադրության շուրջօրյա մոնիթորինգ և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն: Այս մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ-ի տարածած տեղեկագրում։
«2023թ.մարտի 5-ին՝ ժամը 10: 00-ին, Դուքյանլար բնակավայրի շրջանում Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի զինծառայողների կողմից գնդակոծվել է Լեռնային Ղարաբաղի իրավապահ մարմինների աշխատակիցների  ավտոմեքենան։ Բախման հետևանքով զոհվել է 3 մարդ, վիրավորվել է մեքենայում գտնվող մեկ աշխատակից։ Ադրբեջանական կողմից կորուստները՝ երկու զոհ, մեկ վիրավոր։ Ռուս խաղաղապահների ջանքերով բախումը դադարեցվել է»,- ասվում է տեղեկագրում։
16:02 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պաշտպանության բանակը ոչնչացրել է առնվազն 7-8 ադրբեջանցի ահաբեկչի. Բաքուն անունները գաղտնի է պահում (տեսանյութ)
11:50 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի դիվերսիոն հարձակման հետևանքով վիրավորում ստացած ոստիկանի մոտ թույլ դրական դինամիկա է նկատվում, նրա վիճակը կայուն ծանր է
22:16 05/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական դիվերսիոն հարձակման մանրամասները․ տեսանյութ համապատասխան նշումներով

ВС Азербайджана 5 марта обстреляли автомобиль с сотрудниками правоохранительных органов Нагорного Карабаха - Минобороны РФ 03/07/2023   09:10  |  Лента новостей
Российский миротворческий контингент подтвердил обстрел азербайджанскими ВС автомобиля с сотрудниками правоохранительных органов Нагорного Карабаха на территории республики.
"В районе населенного пункта Дюкянлар военнослужащими Вооруженных сил Азербайджанской Республики в 10:00 5 марта 2023 года был обстрелян автомобиль с сотрудниками правоохранительных органов Нагорного Карабаха. В результате боестолкновения погибло трое и ранен один находившийся в автомобиле сотрудник. С азербайджанской стороны потери составили: двое погибших, один ранен. Усилиями российских миротворцев боестолкновение прекращено", - говорится в информационном бюллетене министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 6 марта 2023 г.).
По данному факту командованием российского миротворческого контингента совместно с азербайджанской и армянской сторонами проводится разбирательство.