Այս պահին որոշում չունեմ, բայց չեմ բացառում, որ այդ որոշումը կկայացվի. Վանեցյանը՝ Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու մասին 03/06/2023   11:06  |  Քաղաքական
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը չի բացառել Երեւանի ընտրություններին իր մասնակցությունը:
«Այս պահին որոշում չունեմ, բայց չեմ բացառում, որ այդ որոշումը կկայացվի։ Այս մասին 24news-ի եթերում  ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե կուսակցությունը մասնակցելու է արդյոք Երևանի ավագանու ընտրություններին։
«Ցանկացած քաղաքական միջոցառում, որը մեզ մեկ քայլով կմոտեցնի մեր վերջնանպատակին, ես և մեր կուսակցությունն անպայման մասնակից ենք լինելու, բայց ՏԻՄ ընտրություններին դեռ ժամանակ կա, և եթե այս պահին ասեմ՝ կմասնակցեմ, թե չեմ մասնակիցի, ազնիվ չեմ լինի Ձեզ հետ»,- նշեց Վանեցյանը։
15:01 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-թուրքական սահմանը Թուրքիան է միակողմանի փակել. Վանեցյան
14:28 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է կանխենք այդ հավանական հակահայկական փաստաթղթի ստորագրումը. Վանեցյան

Ванецян прокомментировал возможное участие его партии в выборах в Совет старейшин Еревана 03/06/2023   11:22  |  Политика
Председатель партии "Отечество" Артур Ванецян не исключил своего участия в выборах в Совет старейшин Еревана.
"На данный момент решения относительно  этого у меня нет, но я не исключаю, что это решение будет принято", - заявил Артур Ванецян в интервью 24news, отвечая на вопрос о возможном участии его политсилы в выборах.
"Я и наша партия будут участниками любого политического мероприятия, которое приблизит нас к конечной цели, но до выборов в органы местного самоуправления еще есть время. Если я сейчас заявлю о своем участии или неучастии, то я буду не честен с Вами", - отметил Ванецян.