Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի վարչապետին 02/24/2023 11:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Կայա Կալասին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Շնորհավորում եմ Ձեզ Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Կցանկանայի գոհունակությամբ նշել Հայաստանի և Էստոնիայի միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը ինչպես քաղաքական, այնպես էլ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող՝ տնտեսության տարբեր բնագավառներում։
Մենք բարձր ենք գնահատում Եվրոպայում Հայաստանի կարևոր գործընկերներից մեկի՝ Էստոնիայի պատրաստակամությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին և հանրային կառավարման բարելավման գործընթացներին աջակցելու գործում։
Կարևորում ենք նաև Էստոնիայի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացման, ինչպես նաև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացման գործում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Пашинян подчеркнул важность поддержки Эстонии в дальнейшем развитии партнерства Армении-ЕС 02/24/2023 11:17 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Эстонской Республики Кае Каллас по случаю Дня независимости страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства. В послании говорится:
Поздравляю Вас по случаю национального праздника - Дня независимости Эстонской Республики.
Хотел бы с удовлетворением отметить высокий уровень дружественных отношений между Арменией и Эстонией как в политическом плане, так и в представляющих взаимный интерес различных сферах экономики.
Мы высоко ценим готовность Эстонии, одного из важных партнеров Армении в Европе, поддержать осуществляемые в Армении демократические реформы и процессы совершенствования общественного управления.
Подчеркиваем важность поддержки Эстонии в дальнейшем развитии партнерства Армении-ЕС, а также в реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве.