ԱՄՆ պետքարտուղարությունը և մեր դաշնակիցները պետք է ապահովեն, որ Ալիևը ենթարկվի Հաագայի դատարանի որոշմանը. Փալոն 02/23/2023 13:43 | Քաղաքական
Հաագայի դատարանի որոշումը հաստատում է, որ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը հակասում է միջազգային իրավունքին և պետք է անհապաղ դադարեցվի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկացմամբ՝ իր թվիթերյան միկրոբլոգում գրել է կոնգրեսական Ֆրենկ Փալոնը։
«ԱՄՆ պետքարտուղարությունը և մեր դաշնակիցները պետք է ապահովեն, որ Ալիևը ենթարկվի այս որոշմանը և թույլ տա մարդկանց և ապրանքների ազատ հոսքը դեպի Արցախ»,- գրել է ԱՄՆ կոնգրեսականը:

США с союзниками должны обеспечить исполнение Азербайджаном решения Гаагского суда - Фрэнк Паллоне 02/23/2023   13:59
Решение Международного суда ООН подтверждает, что блокада Лачинского коридора со стороны Азербайджана противоречит международному праву и должна быть немедленно прекращена, написал член Палаты представителей Конгресса США Фрэнк Паллоне в своем микроблоге в Twitter.
"Госдепартамент  США и наши союзники должны обеспечить, чтобы Алиев соблюдал постановление и разрешил свободное передвижение людей и товаров в Арцах и из Арцаха", - написал Фрэнк Паллоне