Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոնղոլիայի վարչապետին 02/21/2023 14:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոնղոլիայի վարչապետ Լուվսաննամսրայն Օյուն-Էրդենեին՝ Լուսնային Նոր տարվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լուսնային Նոր տարվա կապակցությամբ։
Մոնղոլիայում ավանդաբար նշվող և գարնան գալուստն ավետող այս տոնը թող ջերմություն, սեր և ներդաշնակություն բերի բոլոր ընտանիքներին։
Համոզված եմ, որ հայ և մոնղոլ ժողովուրդների միջև փոխադարձ հարգանքն ու ըմբռնումը կարող են հիմք հանդիսանալ փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման և զարգացման համար:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի որակապես նոր խթան հաղորդել հայ-մոնղոլական հարաբերություններին՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Մոնղոլիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер Армении надеется придать качественно новый импульс отношениям с Монголией 02/21/2023   14:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Монголии Лувсаннамсрайну Оюун-Эрдэнэ по случаю Лунного Нового года. Об этом сообщает пресс-служба премьера. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас с Лунным Новым годом.
Пусть этот праздник, традиционно отмечаемый в Монголии и знаменующий приход весны, принесет тепло, любовь и согласие во все семьи.
Уверен, что взаимоуважение и взаимопонимание между армянским и монгольским народами могут стать основой для расширения и развития взаимовыгодного сотрудничества.
Надеюсь, что совместными усилиями нам удастся придать качественно новый импульс армяно-монгольским отношениям на благо наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Монголии - мира и процветания”.