Գլխավոր դատախազությունը պահանջել է Մհեր Սեդրակյանից բռնագանձել շուրջ 11 միլիարդ դրամ արժեքով ապօրինի ծագում ունեցող գույք 02/21/2023   16:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Էրեբունի վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Մ.Ս.-ից և նրա հետ փոխկապակցված 3 անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել շուրջ 11 միլիարդ դրամ արժեքով ապօրինի ծագում ունեցող գույք:
Մասնավորապես,
Երևան քաղաքում՝ 21 անշարժ գույք, մեկ անշարժ գույքի միջին շուկայական արժեք, Կոտայքի մարզում՝ մեկ անշարժ գույք, մեկ տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 2.3 միլիարդ դրամ (որոշ գույքեր դեռևս գնահատված չեն).
Ութ իրավաբանական անձանցում մասնակցություն և մեկ փոխառության պահանջի իրավունք.
Բռնագանձման է ենթակա նաև ավելի քան 8.6 միլիարդ դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված՝ օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող դրամի հանրագումար:
12:05 05/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Սեդրակյանն այսօր ներկայացել է գլխավոր դատախազություն
16:55 08/08/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանը կալանք է դրել Մհեր Սեդրակյանի գույքի վրա
09:55 23/09/2021  |  ՄամուլԻնչո՞ւ Մհեր Սեդրակյանի որդին ԱԺ չի գնում. «Հրապարակ»
16:55 28/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Սեդրակյանը չարաշահել է պաշտոնեական լիազորությունները. քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 6 անձի.ՔԿ
17:03 08/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՄհեր Սեդրակյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար
09:39 14/12/2018  |  ՄամուլԹոխմախի Մհերի «քայլը». Նա աջակցել է Ալեն Սիմոնյանին. «Ժամանակ»
10:07 05/09/2018  |  ՄամուլՄհեր Սեդրակյանը սիրահոժար պատրաստ է տուգանքը վճարել և թեթևացած շունչ քաշել. «Հրապարակ»

Генпрокуратура Армении требует конфисковать у Мгера Седракяна незаконное имущество на сумму около 11 млрд драмов 02/21/2023   16:38  |  Криминальная хроника
Антикоррупционный суд принял к производству очередной иск о конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службы прокуратуры РА.
Управление Генпрокуратуры РА по делам о конфискации имущества незаконного происхождения подала иск с требованием конфисковать у бывшего депутата парламента Армении, экс-руководителя ереванского района Эребуни М.С. и трех аффилированных с ним лиц в пользу Республики Армения имущество на сумму в размере 11 миллиардов драмов.
В частности, речь идет о 21 единице недвижимости в Ереване, 1 единице в Котайкской области, 1 транспортном средстве, а при необходимости их среднерыночную стоимость, которая в общей сложности составляет более 2,3 млрд драмов (оценка некоторых объектов еще не произведена).
Также речь идет об участии в 8 компаниях и праве требования одного займа. Взысканию также подлежат свыше 8,6 млрд драмов, неподтвержденных законными доходами.