Արցախը հավերժ մնալու է հայկական՝ հայ ժողովրդի միահամուռ կամքի ու ջանքի միջոցով․ Արտակ Բեգլարյան 02/20/2023   16:35  |  Մեկնաբանություն
Շնորհավոր Արցախի վերածննդի օրը։  Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը։
«Քանի դեռ մեր ժողովուրդը վերջնականորեն չի հասել Արցախյան շարժման հիմնական նպատակներին, շարժումն ու պայքարը շարունակական են, և այդ նպատակների հարցում որևէ նահանջ չի կարող լինել:
Արցախը հավերժ մնալու է հայկական՝ հայ ժողովրդի միահամուռ կամքի ու ջանքի միջոցով, իսկ արցախցին սեփական հողում երբեք չի կքելու օտար լծի տակ:
Շնորհակալություն այս 35-ամյա պայքարում ավանդ ունեցած բոլոր անձանց՝ ազատամարտիկից մինչև պետական գործիչ, մանկավարժից մինչև հողագործ:
Ամրություն և սեփական ուժերի ու ապագայի նկատմամբ հավատ եմ մաղթում հատկապես շրջափակման ներքո գտնվող իմ հայրենակիցներին»։
18:12 24/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ կարող են անել Սփյուռքի հայերն ու օտարերկրյա բարեկամները Արցախի համար․ Արտակ Բեգլարյան
16:38 19/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախյան կողմը որոշակի ներգրավվածություն ունի բանակցություններին․ երկխոսությունը խաղաղապահների միջնորդությամբ է․ Բեգլարյան
16:19 19/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄիջազգային հանրության գործողությունները գնահատում եմ բացասական․ ալիևյան ռեժիմն առանց պատժամիջոցների խելքը գլուխը չի հավաքելու․ Բեգլարյան
12:44 17/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց նախատեսվում է բժիշկների բողոքի ակցիա՝ ընդդեմ Ադրբեջանի և Թուրքիայի կողմից Արցախի բնակչության լիակատար շրջափակման
12:54 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնորոշման իրավունքը հստակ գիծ է, որից որևէ միլիմետր նահանջ չենք ունենալու. Բեգլարյան

Арцах навсегда останется армянским благодаря сплоченной воле и усилиям армянского народа – Артак Бегларян 02/20/2023   16:48  |  Комментарий
С Днем возрождения Арцаха, написал в своем Telegram-канале советник государственного министра Республики Арцах Артак Бегларян по случаю 35-летия Карабахского движения.
"Пока наш народ окончательно не достиг основных целей Арцахского движения, движение и борьба продолжаются, и в вопросе этих целей не может быть никакого отступления", - отметил Бегларян.
Арцах навсегда останется армянским благодаря сплоченной воле и усилиям армянского народа, а народ Арцаха никогда не будет жить под чужим игом на своей земле, подчеркнул Бегларян.
"Спасибо всем, кто внес вклад в эту 35-летнюю борьбу: от борцов за свободу до государственных деятелей, от педагогов до фермеров", - написал советник госминистра, пожелав стойкости.
16:36 20/02/2023  |  Лента новостейВ Арцахе сегодня праздник: 35 лет назад был дан старт Карабахскому движению(ВИДЕО)
16:08 20/02/2023  |  Лента новостейПашинян направил послание по случаю 35-й годовщины Карабахского движения