Մյունխենում մեկնարկել է Փաշինյան-Ալիև-Բլինքեն հանդիպումը 02/18/2023   16:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մյունխենում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հանդիպումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ավելի վաղ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների ու ԱՄՆ պետքարտուղարի եռակողմ հանդիպման մասին հայտնել էր ԱՄՆ պետքարտուղարությունը:
ՀՀ վարչապետը Մյունխենում ավելի ուշ կմասնակցի նաև Հարավային Կովկասում անվտանգության թեմայով պանելային քննարկմանը, որին կմասնակցեն նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդտը:
15:13 18/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի և Լատվիայի նախագահի հանդիպումը
12:28 18/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի և ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարի հանդիպումը
11:59 18/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը և Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր

В Мюнхене стартовала встреча Пашиняна Блинкена и Алиева 02/18/2023   17:24  |  Лента новостей
Трехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, госсекретаря США Энтони Блинкена и президента Азербайджана Ильхама Алиева проходит в эти минуты на полях Мюнхенской конференции по безопасности.
Как сообщало агентство Арменпресс, ранее Госдеп США сообщил о трехсторонней встрече лидеров Армении и Азербайджана с госсекретарем США.
Позже в Мюнхене премьер-министр Армении также примет участие в панельной дискуссии по безопасности на Южном Кавказе, в которой также примут участие президент Азербайджана Ильхам Алиев, премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, генеральный секретарь ОБСЕ Хельга Шмидт.