Գազամատակարարումների ընդհատումների հետեւանքները կսկսի զգալ նաեւ Հայաստանը. մի շարք ԱԳԼՃԿ-ների գազամատակարարումը կդադարեցվի 02/18/2023   09:51  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հայաստանի մի շարք ԱԳԼՃԿ-ների գազամատակարարումն այսօրվանից կդադարեցվի: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` այդ մասին հայտնել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն:
«ՌԴ Ստավրոպոլի տարածաշրջանում ս.թ. փետրվարի 14-ին ժամը 16:00-ից մասնակի խցափակվել է Վրաստանը և Հայաստանի Հանրապետությունը սնուցող «Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» տարանցիկ մայրուղային գազատարը, որի պատճառով զգալիորեն նվազել են ՀՀ ներկրվող բնական գազի օրական ծավալները:
Հաշվի առնելով ՌԴ-ից ներկրվող բնական գազի ընդհատումները և անբավարար քանակությունները` «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ ստեղծված պայմաններում վթարային իրավիճակները կանխելու և մնացած գազասպառողների հուսալի ու անխափան գազամատակարարումն ապահովելու նպատակով ս.թ. փետրվարի 18-ի ժամը 11:00-ից ԳՄՕԿ-ով սահմանված ժամանակահատվածով կընդհատվի ՀՀ տարածքում գործող մի շարք ԱԳԼՃԿ-ների գազամատակարարումը:
Միևնույն ժամանակ ավտոտրանսպորտային միջոցների աշխատանքը չխաթարելու նպատակով բոլոր մնացած ԱԳԼՃԿ-ների գազամատակարարումը կշարունակվի», - նշված է հայտարարության մեջ: Ցանկին կարող եք ծանոթանալ` այցելելով նշված հղմամբ:
14:11 16/04/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՄալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի գազամատակարարումը ժամանակավորապես կդադարեցվի
00:12 25/08/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈրոշ մարզերի մի շարք գյուղերում կդադարեցվի գազամատակարարումը
09:46 21/10/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՊլանային աշխատանքներով պայմանավորված մի շարք բնակավայրերում կդադարեցվի գազամատակարարումը
15:39 09/09/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԺամանակավորապես կդադարեցվի Պարույր Սևակի փողոցի մի շարք բազմաբնակարան շենքերի գազամատակարարումը
11:40 12/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԺամանակավորապես դադարեցվել է Առինջ և Արզնի համայնքների որոշ հատվածների գազամատակարարումը
17:45 23/10/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀոկտեկբերի 24-ին որոշ տարածքներում նախատեսված է գազամատակարարման դադարեցում
16:41 23/07/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԵրևանի ու Կոտայքի մարզի մի շարք շրջաններում գազամատակարարումը կդադարեցվի

Газоснабжение части АГНКС в Армении будет временно прекращено из-за перебоев в подаче газа из РФ 02/18/2023   12:52  |  Лента новостей
Снабжение ряда автомобильных газонаполнительных компрессорных станций (АГНКС) в Армении с сегодняшнего дня будет приостановлена. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения "Газпром-Армения".
"В Ставропольском крае РФ 14 февраля с 16:00 произошла частичная закупорка транзитного магистрального газопровода "Северный Кавказ-Закавказье", питающего Грузию и Республику Армения, из-за чего значительно сократились суточные объемы поставляемого  в Армению природного газа", - говорится в сообщении компании.
С учетом перебоев и недостаточный объем импортируемого из РФ природного газа и технических условий получения газа с Абовянского подземного газохранилища (закачки его в сеть газоснабжения), «Газпром Армения» сообщает, что с 11:00 18 февраля будет прекращена подача газа на ряд АГНКС на территории РА.
Отмечается, что такое решение принято в целях предотвращения чрезвычайных ситуаций и обеспечения надежного и бесперебойного газоснабжения остальных потребителей.
В то же время во избежание нарушения работы автотранспорта будет продолжено газоснабжение всех оставшихся АГНКС (список опубликован на сайте).