Նիկոլի խոսքից հիմնավոր կասկած է առաջանում, որ Ադրբեջանին այդ ղազագիրը փոխանցվել է երեկ՝ Արարատ Միրզոյանի կողմից Թուրքիայի միջոցով. Աշոտյան 02/16/2023 17:25 | Մեկնաբանություն
Նիկոլի այսօրվա հայտարարությունը «խաղաղության պայմանագրի» մասին հայ ժողովրդի մեջքի հետեւում հերթական դավադիր գործարքի նախապատրաստում լինելիւց զատ նաեւ մեկ այլ դետալ է պարունակում։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը.
«Հիշեք դրա այս հատվածը. «Հայաստանի Հանրապետությունը երեկ ավարտել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության և հարաբերությունների հաստատման պայմանագրի նախագծի հերթական փուլի աշխատանքները, և մեր առաջարկները փոխանցված են ադրբեջանական կողմին:
Այսինքն՝ առաջարկներ ասելով՝ պետք է նկատի ունենալ ամբողջական փաստաթղթի նախագիծը մեր առաջարկներով: Փաստաթուղթը փոխանցել ենք նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրներին»։
Նիկոլի խոսքից հիմնավոր կասկած է առաջանում, որ Ադրբեջանին այդ ղազագիրը փոխանցվել է երեկ՝ Արարատ Միրզոյանի կողմից Թուրքիայի միջոցով։
Դե մնացածը պատկերացրեք, թե թուրքերի համար նման պորտապար պարելով հայ ժողովրդին ուր են ուզում հասցնել…»

Ашотян обратил внимание на одну деталь в сегодняшнем заявлении Пашиняна о “мирном договоре” 02/16/2023   18:05  |  Комментарий
Сегодняшнее заявление Никола о “мирном договоре”, помимо того, что является подготовкой к заговорщической сделке за спиной армянского народа, содержит в себе ещё одну деталь, пишет заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на своей странице в Facebook.
"Вспомните отрывок из заявления: “Республика Армения вчера завершила работу в рамках очередного этапа проекта договора об установлении мира и налаживания отношений с Азербайджаном. И наши предложения переданы азербайджанской стороне. Под предложениями следует понимать целостный проект документа с нашими предложениями. Документ также передан странам-сопредседателям Минской группы ОБСЕ”, - напомнил Ашотян.
По его словам, "после слов Никола возникает обоснованное подозрение, что этот документ был передан Азербайджану ещё вчера Араратом Мирзояном посредством Турции".
"Остальное можно только представить, куда они хотят завести армянский народ, исполняя такой танец живота для турок…", - написал Ашотян.