Արցախի նախագահի հրամանագրով ստեղծվել է արցախահայության ազգային-ազատագրական շարժման 35-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողով 02/15/2023   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր՝ արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողով ստեղծելու ու դրա անհատական կազմը հաստատելու մասին:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, պետական հանձնաժողովը կնախագահի Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
Ըստ հրամանագրի՝ պետական հանձնաժողովը եռօրյա ժամկետում պետք է քննարկի ու հաստատի տոնական միջոցառումների անցկացման համալիր ծրագիրը:

В Арцахе готовятся к празднованию 35-летия национально-освободительного движения 02/15/2023   14:59  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ о создании государственной комиссии по организации и координации празднования 35-летия арцахского национально-освободительного движения и утверждении ее индивидуального состава. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Государственную комиссию возглавит председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян.
Согласно указу, государственная комиссия должна в трехдневный срок обсудить и утвердить комплексную программу праздничных мероприятий.
15:36 20/02/2021  |  Лента новостейМИД НКР: Арцахская национально-освободительная борьба - одна из важнейших страниц в истории армянского народа