Չարչյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ գաղտնի քվեարկությունը տեղի կունենա վաղը 02/08/2023   15:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Չարչյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ գաղտնի քվեարկությունը տեղի կունենա վաղը։ Քվեարկությունը կսկսվի ժամը 10:30-ին և կտևի մինչև 11:00:
Նշենք, որ խորհրդարանական ընդդիմությունն այս հարցի քննարկմանը չի մասնակցել։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը միջնորդություն է ներկայացրել ԱԺ՝ Արմեն Չարչյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու մասին։ Դատախազությունը պնդում է, թե «Հաց բերողի» գործով 6 տարի առաջ տրվել է դատաբժշկական կեղծ եզրակացություն։
13:41 23/01/2023  |  ՄեկնաբանությունԱյս ամենը Արմեն Չարչյանի նկատմամբ իրականացվող հերթական անօրինական հետապնդումն է. Էրիկ Ալեքսանյան
13:35 23/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն ստացել է Արմեն Չարչյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ միջնորդագիրը

Тайное голосование по ходатайству о даче согласия на уголовное преследование Чарчяна состоится завтра 02/08/2023 15:49 | Лента новостей
Тайное голосование по ходатайству о даче согласия на уголовное преследование депутата от оппозиционной фракции "Армения" Армена Чарчяна состоится завтра.
Отметим, парламентская оппозиция не участвовала в обсуждении данного вопроса.
Напомним, генеральный прокурор РА Анна Вардапетян обратилась в парламент с ходатайством о даче согласия на уголовное преследование депутата от оппозиционной фракции "Армения" Армена Чарчяна.
Прокуратура утверждает, что 6 лет назад по делу скончавшегося в 2017 году Артура Саркисяна, более известного общественности как "Хлеб приносящий", было дано подложное заключение судмедэкспертизы.