Հայաստանն ադրբեջանական կողմից ստացել է խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ ներկայացրած իր առաջարկների պատասխանը 02/07/2023   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանն Ադրբեջանին ներկայացրել է խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ իր առաջարկները եւ օրերս ստացել պատասխան։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ գերմանացի գործընկերոջ հետ բանակցություններին հաջորդած մամուլի ասուլիսում։
Նա նշել է, որ ադրբեջանցի գործընկերով հետ դեկտեմբերին պետք է հանդիպում տեղի ունենար Մոսկվայում, բայց այն չեղարկվել է։
«Բայց, չնայած դրան, մենք ադրբեջանական կողմին ներկայացրել ենք մեր առաջարկները եւ ստացել ադրբեջանական կողմի պատասխանը։ Եւ ես կարծում եմ, որ սա համատեղ աշխատանքի շարունակությունն է»,- ասել է Միրզոյանը՝ Գերմանիայի արտգործնախարար Անալենա Բերբոքի հետ տեղի ունեցած համատեղ ասուլիսում։

Армения представила свои предложения о мирном соглашении Азербайджану и получила ответ - Мирзоян 02/07/2023 16:19 | Лента новостей
Армения представила свои предложения о мирном соглашении Азербайджану и получила ответ, заявил журналистам во вторник глава MИД Армении Арарат Мирзоян, передает РИА Новости.
Он отметил, что в декабре должна была состояться встреча с азербайджанской стороной в Москве, но она была отменена.
"Но, несмотря на это, мы представили свои предложения азербайджанской стороне, и я получил ответ от азербайджанской стороны. И я думаю, это продолжение совместной работы", - сказал Мирзоян на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД ФРГ Анналеной Бербок.