Ցավոք, մենք շատ լավ գիտենք, թե մարդկային ինչպիսի ողբերգությունների պատճառ կարող է դառնալ ավերիչ երկրաշարժը. Վարդանյան 02/06/2023   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավերիչ երկրաշարժի հետևանքով թե՛ Սիրիայում, թե՛ Թուրքիայում բազմաթիվ մարդկային զոհեր կան, այդ թվում՝ նաև հայության շրջանում: Այս մասին նշված է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հայտարարությունում։
«Ցավակցում եմ ողբերգական աղետի բոլոր զոհերի ընտանիքներին ու մերձավորներին: Մաղթում եմ նրանց ուժ և տոկունություն այս ծանր փորձությունը հաղթահարելու համար: Ցավոք, մենք շատ լավ գիտենք, թե մարդկային ինչպիսի ողբերգությունների պատճառ կարող է դառնալ ավերիչ երկրաշարժը: Մեր ժողովրդին շատ լավ է ծանոթ այդ ցավը:
Մեծ վիշտ եմ ապրում մեր հայրենակիցների կորստի համար: Յուրաքանչյուր հայի կյանքն ու ճակատագիրը կարևոր է: Կարևորը է և՛ 3 միլիոնը, և՛ 120 հազարը, և՛ մեկ հայը՝ լինեն նրանք Հայաստանում, Արցախում, Սիրիայում, թե առհասարակ՝ հայկական աշխարհում»,- գրել է Ռուբեն Վարդանյանը։

"Наш народ хорошо знаком с этой болью": Варданян выразил соболезнования родным погибших в Сирии и Турции 02/06/2023   17:56  |  Лента новостей
Разрушительное землетрясение повлекло множество жертв в Сирии и Турции, в том числе среди местных армян.
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян выразил свои соболезнования родным и близким невинных жертв этой ужасной катастрофы.
"Желаю сил и выдержки, чтобы преодолеть это непростое испытание. Мы прекрасно знаем, к каким человеческим трагедиям может привести разрушительное землетрясение. Наш народ хорошо знаком с этой болью. Я скорблю в связи с потерей наших соотечественников. Жизнь каждого армянина важна, как и жизнь любого человека. Для нас важны и 3 миллиона, и 120 тысяч, и один армянин - будь они в Армении, Арцахе, Сирии или любой другой стране мира", - написал Варданян в соцсети.
15:07 06/02/2023  |  Чрезвычайное просшествиеСестра сирийского премьер-министра погибла в результате землетрясения