Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակումը դատապարտող բանաձևը Բելգիայի Խորհրդարանում ընդունվել է միաձայն 02/01/2023 12:19 | Մեկնաբանություն
Բելգիայի դաշնային խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը ընդունեց բանաձև՝ դատապարտելով Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակումը։ Այդ մասին տեղեկանում ենք Հայ Դատի հանձնախմբի թվիթթերյան էջից։
«Բելգիայի Դաշնային խորհրդարանի սրտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը միաձայն ընդունել է բանաձև, որով դատապարտում է Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախի) շրջափակումն Ադրբեջանի կողմից և Ադրբեջանի իշխանություններին կոչ անում անմիջապես բացել Լաչինի միջանցքը», - նշված է գրառման մեջ:

В комиссии парламента Бельгии единогласно приняли резолюцию с призывом немедленно открыть Лачинский коридор 02/01/2023 12:25 | Лента новостей
Комиссия Федерального парламента Бельгии по иностранным делам приняла резолюцию, призывающую Азербайджан немедленно открыть Лачинский коридор. Об этом говорится в сообщении, размещенном на странице Комитета "Ай Дата" Европы в Twitter.
"Комиссия Федерального парламента Бельгии по иностранным делам единогласно приняла резолюцию, в которой осуждает блокаду Нагорного Карабаха (Арцаха) со стороны Азербайджана и призывает власти Азербайджана немедленно открыть Лачинский коридор", - говорится в сообщении.