1,5 տարի թույլ են տվել աշխատել և զուգահեռ շտկումներ անել, բայց ոչինչ չի արվել. Զոհրաբյան 02/01/2023   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՔՀՏԱ տեսչական մարմինը պատրաստակամ է ընդունել և լսել «Մալաթիա» տոնավաճառի տնօրինությանը և աշխատակիցներին: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց տեսչական մարմնի մամուլի խոսնակ Ելենա Զոհրաբյանը՝ նշելով, որ առավոտյան են տեղեկացել տոնավաճառի աշխատակիցների այցի մասին և երբ վերջիններս տեղ հասնեն, տեսչական մարմնի ղեկավարությունը կընդունի նրանց:
«Խնդիրն այն է, որ թերությունները շտկվեն և մարդիկ աշխատեն: Մենք հետևում էինք բողոքի ակցիային, ուղղակի այդ մարդիկ տեղյակ չեն, որ իրենց 1,5 տարի թույլ են տվել աշխատել և զուգահեռ շտկումներ անել, բայց ոչինչ չի արվել»,- նշեց Զոհրաբյանը:
Հանդիպման արդյունքների մասին ավելի ուշ կտեղեկացնենք:
Նշենք, որ այսօր վաղ առավոտից «Մալաթիա» տոնավաճառիաշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում տոնավաճառի տարածքում՝ պահանջելով իրենց և տնօրինությանը ժամանակ տրամադրել՝ արձանագրված խախտումները վերացնելու համար:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ քաղաքաշինության, հրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչական մարմինը որոշել է «Մալաթիա» տոնավաճառի գործունեությունը փետրվարի 1-ից դադարեցնել, քանի որ տնտեսվարողը արձանագրված 17 խախտումից մի քանիսը չի վերացրել։
10:52 01/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄալաթիա տոնավաճառի առևտրականները շարունակում են բողոքի ակցիան․ տնօրենն ու մի խումբ առևտրականներ շարժվում են դեպի տեսչական մարմին
10:29 01/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄալաթիա տոնավաճառում լարված իրավիճակ է․ առևտրականները պահանջում են չխոչընդոտել իրենց աշխատանքին.Ուղիղ
10:16 01/02/2023  |  Մամուլ500 մարդ կդառնա գործազուրկ. Ո՞ր շուկան է հաջորդը. «Հրապարակ»
14:43 31/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀուսանք գործը դրան չի հասնի. Զոհրաբյանն ասել է՝ որ դեպքում «Մալաթիա»-ում կդիմեն ուժային կառույցների օժանդակությանը
19:37 30/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԷսքան մարդու սոված թողել պետք չէ. ո ՞ ր դեպքում չի փակվի «Մալաթիա» առևտրի կենտրոնը
22:23 26/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ2500 հոգու սովի են մատնում. Փաշինյանն անակնկալի է բերել իր ընտրողներին՝ զրկելով ապրուստի միջոցից (տեսանյութ)

"Им дали полтора года, но ничего не было сделано": в инспекционном органе отреагировали на протест работников ярмарки «Малатия» 02/01/2023   11:36  |  Лента новостей
Инспекционный орган по градостроительству, технической и противопожарной безопасности готов принять и выслушать руководство и работников ярмарки "Малатия". Об этом в беседе с "ФактИнфо" сообщила пресс-секретарь инспекционного органа Елена Зограбян, отметив, что они узнали о приезде сотрудников ярмарки утром и по их прибытии руководство инспекционного органа их примет.
"Задача заключается в том, чтобы устранить дефекты и дать возможность людям работать. Мы следили за акцией протеста. Просто эти люди не в курсе, что им разрешили 1,5 года работать и параллельно устранять проблемы, но ничего не было сделано", - сказала Зограбян.
В инспекционном органе пообещали сообщить о результатах встречи позже.
Сегодня работники крупнейшей в Ереване ярмарки "Малатия" проводят акцию протеста на территории рынка, требуя предоставить им и руководству время на устранение зафиксированных нарушений.
Напомним, инспекционный орган по градостроительству, технической и противопожарной принял решение с 1 февраля приостановить работу ярмарки, поскольку хозсубъект не устранений несколько нарушений из 17 выявленных.